ظریف: طرح تازه سوریه در حال تدوین است

وزیر خارجه کشورمان به آخرین رایزنی ها حول تهیه طرحی تازه برای حل بحران سوریه خبر داد.

به گزارش الف، ظريف يادآور شد که البته ايران دو سال پيش طرحي را ارائه کرده که منطقي ترين طرح بود که متاسفانه اجرا نشد که اگر همان دو سال پيش طرح ايران عملي مي شد وضعيت سوريه بهبود پيدا مي کرد.وزير امور خارجه خاطر نشان کرد: با توجه به وضعيت جديد سوريه، طرحي که ايران در حال تدوين آن است مي تواند نتيجه خوبي براي سوريه داشته باشد که بزودي جزئيات اين طرح اعلام خواهد شد.
اين در حالي است که مجله آمريکايي فارن پاليسي درباره خبر سفر محرمانه اخير "علي مملوک" مشاور امنيت ملي سوريه به جده و مسقط نوشت اين اولين بار است که عربستان و عمان يک مسؤول عالي رتبه سوريه را براي بررسي نحوه حل سياسي بحران اين کشور دعوت مي کنند. فارن پاليسي افزود: مملوک در سفر خود به جده با مسؤولان ارشد عربستاني درباره احتمال آغاز مرحله اي سياسي در سوريه مذاکره کرد، که براساس آن عربستان به حمايت خود از مخالفان در سوريه پايان دهد.

فارن پاليسي خاطرنشان کرد: تهران از هيچ يک از طرح هاي پيشنهادي مملوک علناً حمايت نکرده است و اخيراً طرح اختصاصي خود را پيشنهاد کرد که به زودي اين طرح را به سازمان ملل ارائه خواهد کرد . طرح ايران شامل آغاز آتش بس براي تشکيل دولت وحدت ملي است.
49308

کد N927181