سیپراس هنوز درباره انتخابات یونان تصمیم‌گیری نکرده است

نخست وزیر یونان هنوز تصمیمی درباره انتخابات زودهنگام اتخاذ نکرده و این در حالی است که حزب حاکم درباره توافق جدید بر روی بسته کمک مالی دچار اختلاف است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزرای دولت یونان درباره احتمال یک رای اعتماد در پارلمان که به انتخابات زودهنگام منجر می‌شود صراحتا صحبت کرده‌اند و این صحبت‌ها از آنجا آغاز شده که الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان به قانونگذاران مخالف برای رای اعتماد روز جمعه برای توافق بسته مالی 86 میلیارد یورویی حساب کرده بود.

اما معاون وزیر فرهنگ یونان امروز (چهارشنبه) گمانه زنی‌ها درباره این مساله را کم اهمیت شمرد که سیپراس پس از آنکه یونان بدهی 2 / 3 یورویی خود را به بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه پرداخت کرد درباره این انتخابات تصمیم گیری کند.

یونان پیش از این دوبار از 2010 بسته کمک مالی دریافت کرده است؛ یکی از ناحیه یورو و دیگری از صندوق بین المللی پول. سیپراس برای گرفتن یک بسته مالی جدید قول داده تا سیاست‌های ریاضتی و اصلاحات را در کشور اعمال کند.

برخی حتی حالا تهدید کرده‌اند که از حزب خارج می‌شوند و این روند باعث می‌شود تا اپوزیسیون سیپراس را به این متهم کنند که به دنبال توافق با شورشیان داخل است.

معاون وزیر فرهنگ یونان گفت: آنچه اهمیت دارد مردم یونان هستند نه خود حزب سیپراس، نخست وزیر متعلق به 11 میلیون یونانی است و نه 30 هزار عضو حزب سیریزا.

وی در پاسخ به این سوال که اگر دولت به دنبال انتخابات زودهنگام باشد پیام آن چه خواهد بود، گفت: امیدواری می‌آید! این شعار حزب خواهد بود همان شعاری که در انتخابات ژانویه داشت.

انتهای پیام

کد N927170