بیانیه جمعیت دفاع از ملت فلسطین به مناسب سالروز حمایت از مسجد الاقصی

سیاسی

جمعیت دفاع از ملت فلسطین به مناسب سالروز حمایت از مسجد الاقصی بیانیه صادر کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این بیانیه آمده است: «جمعه 30 مرداد سالروز به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی، قبله نخست اسلام از سوی صهیونیست‌ها در 47 سال پیش است. جنایتی که نشان از توطئه‌ای است که اشغالگران صهیونیست علیه نمادهای دینی در سرداشته و از هر فرصتی برای اجرای آن بهره می‌گیرند.

جمعیت دفاع ازملت فلسطین ضمن گرامی‌داشت این روز که در واقع هشداری است برای امت مسلمان تا خطر صهیونیستی را به عنوان خطر بالفعل علیه موجودیت و هویت امت لحاظ کرده و هوشمندانه توطئه‌های این "غده سرطانی" رصد و با حضور به موقع و تکلیفی خود با آن مقابله کنند،‌ هم‌چنین محکوم کردن اشغال فلسطین و همه جنایاتی که از پس این اشغال بر ملت مظلوم فلسطین و همه امت روا داشته شده است، اعلام می‌دارد:

- احترام به مساجد در واقع احترام به ارزش‌ها و احترام به باورها و احترام به مکانی است که در پرورش و گسترش اخلاق انسانی، نقشی اساسی ایفاء می‌کند و خدای یگانه همه جهان و همه انسان‌ها در این باره تاکید دارد که "و من یعمر مساجد الله فانها من تقوی القلوب."

- مسجد الاقصی چیزی فراتر از یک مسجد است. مسجد الاقصی نمادی بزرگ و مهم است که نشان از قبله، نشان از توحید، نشان از اسراء است و نشان از معراج دارد و مهم‌تر از همه، نشان از وحدت ادیان توحیدی در جهان دارد. بنابراین نگاه به مسجد الاقصی یک نگاه ویژه و توام با احترام و تقدس است.

- امروز این مسجد خاص یعنی مسجد الاقصی درگیر یک توطئه خطرناک شده است. تفکر جریان سلطه‌طلب و ضدانسانی صهیونیستی، تنها قائم بر اشغال سرزمین نیست، بلکه این جریان در پی تخریب نمادهای دینی و هویتی سرزمین اشغال شده خصوصا مسجد الاقصی به عنوان مهم‌ترین نماد اسلامی فلسطین و ایجاد معبد موهوم و ادعایی خود یعنی معبد سوم سلیمان بر جای آن است و تمامی اقداماتی که در بیت المقدس انجام می‌گیرد، مانند تخریب خانه‌های فلسطینیان، کشتار و آتش زدن خانه و زنده سوزی فلسطینیان و ... با هدف خلوت‌سازی محیط پیرامونی مسجد از فلسطینیان مدافع مسجد و اجرایی ساختن توطئه شوم خود علیه مسجد است.

- حضور اشغالگرانه بعضی از صهیونیست‌ها با همراهی برخی از وزیران رژیم صهیونیستی، در مسجد الاقصی به بهانه و بدعت عبادت در داخل مسجد الاقصی، نشان از پیشروی دشمن صهیونیستی در این عرصه و نزدیکی زمان اجرای توطئه شوم علیه آن دارد. در همین ارتباط بیش از 18 سازمان که هدف‌شان را تخریب مسجد الاقصی و تاسیس معبد سلیمان اعلام کرده‌اند،‌ هم در فلسطین اشغالی و هم در سطح جهانی فعال هستند.

- مطالبه نابخردانه، شوم و خطرناک نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی،‌ در تقسیم مکانی (مانند آن چه که درباره حرم حضرت ابراهیم (ع) در الخلیل انجام شد) و یا تقسیم زمانی مسجد الاقصی، نشان می‌دهد که توطئه علیه این مسجد مبارک " فتبارک حوله" به اوج خود رسیده است و این خطر نزدیک ایجاب می‌کند که در روز جهانی مسجد نه تنها به یاد مسجد باشیم، بلکه باید صیانت همه گونگی از مسجد الاقصی به عنوان قبله نخست اسلام و یکی از نخستین مساجد توحیدی جهان را به عنوان یک راهبرد لحاظ کرده و همه توانمندی‌های جهان اسلام را در این جهت بسیج کنیم.

جمعیت دفاع از ملت فلسطین

1394/5/28»

انتهای پیام

کد N927132