روسیه اقدامات عملی برای برگزاری کنفرانس ژنو3 درباره سوریه را آغاز کرد

سیاسی

معاون وزیر خارجه روسیه ضمن تاکید بر اینکه مسکو اقدامات عملی برای برگزاری کنفرانس ژنو3 برای حل بحران سوریه را آغاز کرده است، گفت برگزاری این کنفرانس نیازمند اراده سیاسی، صبر و زمان است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، میخائیل بوگدانف، معاون وزیر خارجه روسیه در گفتگو با خبرگزاری نووستی گفت: باید همگان درک کنند که ژنو3 یک دیدار جداگانه نیست بلکه مذاکراتی است که اراده سیاسی، صبر و زمان می‌طلبد. ما معتقدیم که باید از چنین مذاکراتی حمایت کنیم برای همین اقدامات عملی برای برگزاری ژنو3 را آغاز کرده‌ایم.

وی ادامه داد: باید به نتایج مذاکرات مخالفان سوری در مسکو و قاهره نیز به عنوان عاملی اساسی برای مذاکرات با دمشق نگریسته شود.

بوگدانف تاکید کرد که طرح روسیه برای مبارزه با داعش از تایید گسترده‌ای در خاورمیانه و غرب برخوردار شده است.

وی همچنین درخصوص مسئله فلسطین تصریح کرد که مسکو آماده میزبانی از مذاکرات میان گروه‌های فلسطینی است.

پیشتر نشست ژنو1 و2 با هدف حل بحران سوریه با حضور نمایندگانی از نظام سوریه و مخالفان و طرف‌های منطقه‌ای و بین المللی برگزار شده بود اما تاکنون بحران سوریه حل نشده باقی مانده است؛ بحرانی که تاکنون بیش از 200 هزار قربانی برجای گذاشته است.

مخالفان سوری نیز تاکنون نشست‌های جداگانه‌ای را در مسکو و قاهره برای رسیدن به دیدگاه مشترک درباره حل بحران برگزار کرده‌اند اما آنها نیز در این خصوص با هم اختلاف نظر دارند.

انتهای پیام

کد N926997