دومین جلسه مسئولان تربیت و آموزش پایگاه‌های بسیج قوه قضاییه برگزار شد

در دومین جلسه مسئولان تربیت و آموزش پایگاه‌های بسیج قوه قضاییه، بر نظم بخشی به امور و لزوم توان افزایی در حوزه های مختلف آموزش تاکید شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مظفر الوندی در این جلسه ضمن تبریک ایام دهه کرامت به سالروز وقوع کودتای ۲۸ مرداد اشاره و تصریح کرد: مرور تاریخ از گذشته تا امروز نشان می دهد که خطر نفوذ استکبار همواره وجود داشته و دارد و چنانکه شاهد بودیم، مقام معظم رهبری بار دیگر در بیانات خود مطرح کردند که به هیچ عنوان اجازه ورود استکبار را به کشور نخواهیم داد.

* آموزش یکی از محورهای اصلی فعالیتهای بسیج است

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج حضرت ولی عصر(عج) وزارت دادگستری ضمن تاکید بر نقش آموزش در پیشبرد اهداف بسیج گفت: آموزش در بسیج یکی از اهرم‌هایی است که می‌تواند همواره ما را تازه و به روز نگه دارد، یکی از مشکلات ما در سیستم‌های اداری، فاصله گرفتن از آموزش است و این در حالیست که هیچ کس نمی‌تواند خود را بی نیاز از آموزش بداند.

الوندی با بیان اینکه آموزش یکی از محورهای اصلی فعالیت‌های بسیج است، اظهار کرد: تشکیل و ایجاد حلقه‌های صالحین، یکی از ابتکارات بسیج در زمینه آموزش بود که با وجود مشکلات مختلف، فعالیت‌های خوبی در این حوزه انجام شد.

در ادامه این جلسه حجت‌الاسلام موسوی، مسئول امور ایثارگران وزارت دادگستری نیز ضمن تبریک ایام دهه کرامت، پیشاپیش میلاد امام رضا (ع) را تبریک گفت و افزود: جلسات بسیج باید مداومت داشته باشد تا به مقاومت منتج شود.

* اقتدار ما در سایه‌سار مقام معظم رهبری و نخبگی بسیجیان است

وی ضمن تقدیر از عملکرد بسیج وزارت دادگستری در همه عرصه‌ها گفت: اگر مقام معظم رهبری می‌فرمایند که اجازه نخواهیم داد پای آمریکا به این مملک باز شود، به پشتوانه بسیجیان است؛ چرا که بسیجیان مرد عمل بوده و بدون هیچ ادعایی همواره در میدان حضور داشته اند.

موسوی با تاکید بر لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود برای پیشبرد اهداف بسیج، به ویژه در حوزه آموزش اظهار کرد: اقتدار فعلی ما در سایه سار مقام معظم رهبری و نخبگی سرداران بسیجی ماست، ما به این حرکت بیشتر نیاز داریم، که امیدواریم از طریق آموزش بسیجیان بتوانیم در این حوزه توان افزایی داشته باشیم.

همچنین در این جلسه که با حضور مسئولان آموزش پایگاههای مقاومت بسیج قوه قضاییه همراه بود، سرهنگ عطارزاده جانشین مرکز مقاومت بسیج قوه قضاییه، در سخنانی به تشریح ابعاد اهمیت آموزش در ارتقای سطح فعالیتهای بسیج پرداخت.

* از طریق آموزش می توان تهدید را به فرصت تبدیل کرد

عطارزاده، تهدیدات را به دو حوزه کلی طبیعی و غیرطبیعی که با عامل انسانی ایجاد می شود، تقسیم کرد و توضیح داد: با توجه به این که می توان با آگاهی و دانش از بروز این تهدیدات جلوگیری کرد؛ لذا نیاز به آموزش امری بسیار جدی و حیاتی بوده و در حوزه فعالیت‌های بسیج نیز بسیار تاثیرگذار است.

وی تهدیدات سایبری را یکی از خطرناکترین تهدیدات پیش روی کشور عنوان و اضافه کرد: دشمن به دلیل اقتدار و عظمت نظام ما، هرگز جرات تهدید نظامی را نخواهد داشت، اما متاسفانه در حوزه تهاجم فرهنگی شاهد آثار مخربی در برخی زمینه ها همچون مواد مخدر، طلاق و غیره هستیم.

جانشین مرکز مقاومت بسیج قوه قضاییه در این باره افزود: در زمینه فضای سایبری با تهدیدات زیادی روبرو هستیم و در این حوزه نیاز به آموزش جدی وجود دارد؛ چرا که می توان از طریق آموزش تهدیدات را تبدیل به فرصت کرد.

بر اساس این گزارش در پایان جلسه، احمدی خطیر مسوول آموزش مرکز مقاومت بسیج قوه قضاییه ضمن تاکید بر رعایت نظم و انضباط از سوی بسیجیان، لازمه روحیه بسیجی را اراده و همت والا دانست.

وی همچنین تصریح کرد: بسیجیان باید با سرلوحه قرار دادن نظم در امور، الگوی جامعه بوده و ثابت کنند قادر به انجام اموری هستند که از توان افراد عادی خارج است.

انتهای پیام

کد N926972