جانشین فرمانده کل سپاه : قدرت نظامی آمریکا در مقابل ایران اعتبار خود را از دست داده است

ایرنا نوشت:

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: انتخاب مسیر دیپلماسی توسط آمریکا نشان دهنده شکست استراتژی تحریم است و اکنون ایران در حال تبدیل شدن به یک قدرت بزرگ بین المللی است.

سردار حسین سلامی در اختتامیه اجلاس سالانه بسیج اساتید افزود: اساتید بسیجی در نوسازی و توسعه ساختار هویت دینی جامعه نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند و بدون تردید شما می توانید خنثی کننده نقشه های شوم دشمنان باشید.

وی با اشاره به اینکه 28 مرداد ماه سالروز یک روز غم انگیز در تاریخ کشور است، تصریح کرد: در گذشته ما شکست خورده و وابسته بودیم اما امروز در حال شکست دادن تمام متحدان آمریکا در منطقه هستیم.

وی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی آنان را بدون شلیک یک گلوله شکست دادیم، خاطر نشان کرد: دشمنان اکنون به این نتیجه رسیده اند که جنگ بر سر قلمرو سرزمین ها بی نتیجه است و جنگ را به سمت تسخیر ذهن ها سوق داده اند.

سردار سلامی اظهار کرد: آمریکا در مورد کشورهای دیگر اعمال قدرت نظامی را اتخاذ می کند اما در مورد ایران چنین تصمیمی را اتخاذ نکردند زیرا قدرت جمهوری اسلامی ایران را درک کرده اند.

جانشین فرمانده کل سپاه به تغییرات گسترده در سازمان های آمریکا اشاره کرد و گفت: آمریکا اگر باور کند کشوری دارای ضعف است به هیچ وجه استراتژی دیپلماتیک را انتخاب نمی کند و اکنون تلاش بسیار زیادی می کند که مذاکرات به نتیجه برسد.

به گفته وی قدرت نظامی آمریکا در مقابل ایران اعتبار خود را از دست داده است.

جانشین فرمانده کل سپاه به عدم یک استراتژی روشن در دیپلماسی کشور ترکیه اشاره کرد و گفت: سیاست های آمریکا نیز در منطقه به صورت محسوسی دچار افت شده است.

سردار سلامی ادامه داد: داعش از جهالت ذهنی بخشی از جوامع مسلمان استفاده و اهداف شوم خود را پیاده می کند اما ملت های آزاده و مسلمان قطعا در برابر این جریان ایستادگی خواهند کرد.

وی به تهدیدات دشمنان انقلاب اسلامی در حوزه جنگ نرم اشاره کرد و گفت: بزرگترین رسالت اساتید مومن متعهد و انقلابی ماست که در مسیر آگاهی بخشی به دانشجویان قدم بردارند.

2727

کد N926934