عضو انصار الله یمن:

هدف بحران های منطقه تضعیف جهان عرب برای حفظ برتری اسرائیل است

سیاسی

یکی از اعضای شورای سیاسی انصار الله یمن امروز اظهار داشت که هدف بحران های کنونی منطقه، تضعیف جهان عرب برای حفظ برتری رژیم صهیونیستی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «محمد البخیتی» عضو شورای سیاسی انصار الله یمن اظهار داشت: ملت یمن دیگر به سازمان ملل متحد و سازمان های بین المللی اعتمادی ندارد چرا که این نهادها جانبدارانه با مسائل، تعامل می کنند.

وی با بیان این مطلب افزود: هر کشور عربی یا اسلامی که در قبال تجاوز به یمن موضعگیری نکرد حکم شرکت کننده در حمله به یمن را دارد. ما اکنون با طرف های سیاسی مذاکره نمی کنیم بلکه با کسانی که در ریاض بازیچه هستند مذاکره می کنیم.

البخیتی در ادامه گفت: جنگ در یمن بیانگر بحران داخلی نبود بلکه بیانگر بحران اخلاقی در جهان عرب است. وی در عین حال گفت که خبر ورود اعضای انصار الله به سفارت امارات در صنعاء کذب محض است.

وی در بخش دیگر سخنان خود یادآور شد: هدف بحران های منطقه تضعیف جهان عرب برای حفظ برتری اسرائیل است. دشمنان سیاسی ما همواره مانع گفتگوها در یمن بوده اند و برای هر آتش بس انسانی در این کشور شروطی را وضع می کنند.

محمد البخیتی اظهار داشت: ما با «عبد ربه منصور هادی» و «خالد بحاح» مشکلی نداشته ایم بلکه مشکل ما این است که این افراد طرف های خارجی را فرا می خوانند. طرح این سخن از سوی «ریاض یاسین» وزیر خارجه دولت فراری یمن درباره گفتگوهای یمنی پس از بازگشت آنچه که به زعم خود قدرت مشروع می نامند، بی معنی است.

وی تصریح کرد: ما در مذاکرات مسقط امتیازاتی دادیم که نمی توان کمتر از آنها را پذیرفت. نمی توان انحصار طلبی یک طرف خاص در تصمیم گیری های سیاسی را پذیرفت.

عضو شورای سیاسی انصار الله یمن همچنین گفت: عربستان سعودی می خواهد از طریق حضرموت در اطراف اقیانوس هند و دریای سرخ دارای گذرگاه دریایی باشد.