نخستین خانه قرآن در غرب پایتخت افتتاح می‌شود

با هدف ترویج فرهنگ انس با قرآن و احیای جلسات خانگی و مردمی قرآنی، نخستین خانه قرآن غرب پایتخت از سوی مدیریت فرهنگی هنری منطفه 22 افتتاح می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در نشست هماهنگی ایجاد خانه‌های قرآن بر توسعه برنامه‌های قرآنی در محلات و مجتمع‌های مسکونی تاکید شد.

بر اساس این گزارش در این نشست که با حضور امیرآبادی قائم مقام معاونت اجتماعی شهرداری منطقه 22 و روسای فرهنگسراهای تهران و قرآن برگزار شد، امیر حسین قربانی رییس فرهنگسرای تهران و مدیرفرهنگی هنری منطقه، از افتتاح نخستین خانه قرآن غرب پایتخت در محله کوهک خبر داد.

رییس فرهنگسرای تهران در این نشست گفت: پیرو تاکیدات رییس سازمان فرهنگی هنری بر احیای فعالیت‌های قرآنی متکی بر ظرفیت‌های مردمی در محلات، با گشایش خانه قرآن محله کوهک و هم چنین تاسیس کانون‌های مردمی قرآن در کتابخانه‌های تحت پوشش در منطقه، طرح قرآنی شدن منطقه22 را کلید خواهیم زد.

قربانی افزود: فعالیت‌های خانه قرآن در رده سنی کودک و نوجوان شامل حفظ، قرائت، روانخوانی، آموزش خواندن ادعیه و زیارت عاشورا، کمیل، رجب و شعبان، اذان و اقامه خواهد بود. همچنین در رده‌های سنی میانسال در بلوک‌های مجتمع مسکونی از طریق مدیران مجتمع‌ها جلسات خانگی برگزار خواهد شد.

رییس فرهنگسرای قرآن نیز در این نشست از ارایه پیشنهاد راه اندازی فروشگاه‌های قرآنی و ساخت سازه‌هایی به نام سراج برای جانمایی محصولات قرآنی و استقرار آن در فرهنگسراهای 22 منطقه خبر داد.

توپچی گفت: راه اندازی خانه قرآن در مدیریت‌های فرهنگی 22 منطقه موجب مانوس شدن بیشتر شهروندان با قرآن و آموزه‌های قرآنی خواهد شد.

وی اظهار کرد: با استفاده از کمک دلسوزان قرآنی و نیروهای مردمی که بازوی قرآنی مناطق هستند می‌توان در محلات انجمن‌های مردمی قرآنی راه اندازی کرد.

قائم مقام معاونت اجتماعی شهرداری منطقه 22 نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت‌های موجود در منطقه برای گسترش فعالیت‌های قرآنی گفت: منطقه 22 با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد می‌تواند تبدیل به یکی از قرارگاه‌های فرهنگ قرآنی شود.

امیرآبادی افزود: در این منطقه با افتتاح خانه قرآن شاهد پیشرفت و تعالی بیشتری در عرصه آموزش‌های قرآنی خواهیم بود. در این منطقه اساتیدی همچون ابوالقاسمی و عباس سلیمی وجود دارند که می‌توانند ما را در این زمینه یاری کنند.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره 44143777 فرهنگسرای تهران تماس بگیرند.

انتهای پیام

کد N926833