سلیمی در نطق میان دستور:

رهبری و ملت، اجازه خوش‌رقصی به عروسک‌های خیمه شب بازی نمی‌دهند

سیاسی

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، با اشاره به تاختن سه گروه به استقلال کشور گفت: بدانند که نه رهبری معظم و نه ملت غیور ایران، اجازه خوش‌رقصی به این عروسک های خیمه‌شب بازی نمی‌دهد.

به گزارش خبرنگار  مهر، علیرضا سلیمی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در نطق میان دستور، با اشاره به قرار داشتن کشور در دهه کرامت، گفت: با توجه به این نامگذاری برای این دهه، باید محتوای مورد نظر را در جامعه نهادینه کنیم و چه شایسته است که برخورد کریمانه در جامعه نهادینه شود.

وی با بیان اینکه تمرین مواجه موافق و مخالف از ضروریات امروز جامعه ماست، افزود: اصحاب قدرت و رسانه باید تیر و کمان را کنار گذاشته و با رفتار کریمانه، اجازه ایجاد فضای گفتگو در داخل کشور را فراهم کنند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس، ‌ با تأکید بر اینکه پرونده هسته‌ای یک پرونده ملی است، تصریح کرد: انداختن این پرونده در تالار تنگ بگو و مگوهای جناحی با مصالح کشور سازگار نیست.

سلیمی ادامه داد: هرچند بحث و بررسی در یک فضای فنی و حقوقی پیرامون مسائل هسته ای کشورمان از ضروریات به شمار می‌رود، ‌ اما باید مراقبت کرد این مسئله مجالی برای اختلافات داخلی فراهم نکند.

وی گفت: رصد ترفند تو در توی دشمن در این زمینه و رودست لبخندهای زهرآگین آنان را نخوردن، شرط کیاست و تدبیر است؛ بهره برداری جناحی از این مسئله معامله ای است که نتیجه آن بر هیچ صاحب خردی پوشیده نبوده و البته طبق نص قانون اساسی و بر حسب تفسیر شورای نگهبان، بررسی این متن از شئون مجلس است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: خلع ید مجلس به نام مصلحت‌سنجی، جز مطالبه یک مجلس فرمایشی و دولت فرموده چیزی بیش نیست.

تاخت و تاز سه گروه به استقلال کشور

سلیمی گفت: استقلال کشور متاعی است که مردم بهای سنگینی برای آن پرداخت کرده اند. امروز این درخت تنومند از جانب سه گروه مورد تاخت و تاز واقع شده که از جمله آن خوش‌باوران رفاه‌طلبی هستند که با الفبای مبارزه آشنا نبوده که اینان، نه گرمای مبارزه چشیده و نه در کوران حوادث بعد از انقلاب حضور جدی داشته اند. هنر اینان صرفا فرش قرمز پهن کردن در زیر پای نحس بیگانه بوده و نشستن در پایین میز جهت استفاده از خان رنگارنگ اجنبی، عادت کهنه آنان است.

وی اظهار داشت: گروه دوم، وادادگان سیاسی و افراد خسته از مبارزه هستند که با تغییر رویکرد به دنبال تنعم بوده و عیش مستقبل را بر حفظ امنیت و مردانگی ترجیح داده‌اند؛ این جماعت، گردن خود را برای حلقه‌گذاری استعمار باریک کرده اند و این رفتار را تغییر تاکتیک نامیده و خود را عقل کل حساب می‌کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات افزود: گروه سوم فرصت طلبانی هستند که به دلیل پایگاه اجتماعی، کاسه تکدی‌گری خود را به دیوار خزانه غرب آویزان کرده و با تمسک به مساعدت اجنبی به دنبال دست و پا کردن پست و مقام خود در سپهر سیاست کشور هستند. اینان با شنیدن نام «مک دونالد» از هوش رفته و سفر به قبله غرب برای آنان انتهای آرزوست و در اندیشه لیبرالیزه کردن کشور بوده و به دنبال گشودن دروازه فرهنگ و سیاست کشور به روی شوالیه های از خدا بی‌خبر غربی هستند.

سلیمی ادامه داد: امیدوارم نهیب علی‌گونه رهبر معظم انقلاب اینان را از خواب خرگوشی بیدار کرده و بدانند، نه رهبری معظم و نه ملت غیور ایران اجازه خوش‌رقصی به این عروسک های خیمه‌شب بازی نمی‌دهد.

از هر ۴ جوان حداقل یک نفر بیکار است

این نماینده مردم در مجلس نهم، در ادامه با انتقاد از اوج‌گیری آمار بیکاری در کشور گفت: در سال های اخیر یک میلیون کاهش آمار اشتغال در کشور را داشته ایم که نرخ اشتغال خالص به منهای ۶.۶ رسیده و از هر ۴ جوان حداقل یک نفر بیکار است و میزان رشد نقدینگی نیز نزدیک به ۲۲.۳ درصد بوده که حجم آن به ۸۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

سلیمی با اشاره به معضل فعالیت موسسات مالی غیرمجاز با دارای ۲۰ درصد نقدینگی کل کشور گفت: تداوم بلاتکلیفی معوقات بانکی، عدم تعیین تکلیف سود بانکی و شبه ربوی بودن فعالیت برخی بانک ها بخشی از مشکلات این بخش است که امید است، وزیر اقتصاد برای این مشکلات چاره‌اندیشی کند.

وی همچنین با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود افزود: به دلیل تصمیمات غیرکارشناسی بخش صنعت و معدن در حوزه انتخابیه بنده با معضلات بسیاری مواجه شده است.

نماینده مردم محلات و دلیجان اظهارداشت: چرا باید هر روزه شاهد تعطیلی معادن و بیکاری کارگران و تعدیل نیرو در کارخانجات باشیم؟ اخذ مالیات های سنگین و نیز حقوق دولتی گزاف و عدم تأمین نقدینگی و سرمایه در گردش و واردات بی رویه و رکود بی‌سابقه، نتیجه این نابسامانی ها است.

سلیمی خطاب به وزیر کشور و فرمانده نیروی انتظامی گفت: به طور جد از وزیر کشور و فرمانده نیروی انتظامی می خواهیم، در مورد پرونده قتل ریاست شورای اسلامی حوزه انتخابیه ام دستورات لازم را ابلاغ کنند.

وی تأکید کرد: از وزیر راه و شهرسازی درخواست می‌کنم با عنایت به واگذاری زمین جهت شغل های مزاحم، چاره‌اندیشی کند؛ چرا که در حال حاضر قیمت این زمین ها به شدت افزایش پیدا کرده از این رو لازم است این زمین ها به اصناف واگذار شود.