نماینده محلات:

برجام باید در فضایی فنی وحقوقی بررسی شود

برجام

یک نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برجام باید در فضایی فنی وحقوقی بررسی شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علیرضا سلیمی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس گفت: پرونده هسته ای یک پرونده ملی است و انداختن این پرونده در کانال تنگ بگومگوهای جناحی با مصالح کشور همخوانی ندارد، هرچند بحث وبررسی متن در فضایی فنی وحقوقی از ضروریات است اما باید مراقبت کرد این مسئله مجالی برای اختلافات داخلی فراهم نکند.

وی با بیان انکه قطعا نباید از این توافق بهره برداری جناحی کرد ، ادامه داد: رصد ترفند تو در توی دشمن در این زمینه و رودست لبخندهای زهرآگین آنان را نخوردن شرط کیاست و تدبیر است، طبق نص قانون اساسی و تفسیر شورای نگهبان بررسی متن برجام از شئون مجلس است و خلع ید مجلس به بهانه مصلحت سنجی جز مطالبه یک مجلس فرمایشی ودولت فرموده چیزی نیست.

نماینده مردم محلات در مجلس همچنین اظهار کرد: استقلال کشور متاعی است که بهای سنگینی برای آن پرداخت کردیم. امروز این درخت تناور از جانب سه گروه خوش باوران و دفاع طلبانی که با الفبای مبارزه آشنا نیستند، وادادگان سیاسی و خستگان از مبارزه که تغییر رویکرد داده اند و همچنین فرصت طلبانی که به دلیل ضعف پایگاه اجتماعی کاسه تکدی گری خود را به دیوار غرب آویزان کرده اند و با تمسک از اجنبی به دنبال پست و مقام و حفظ خود هستند، مورد تاخت و تاز قرار گرفته است.

سلیمی خاطر نشان کرد: امید است نهیب رهبری اینان را از خواب خرگوشی بیدار کرده و بدانند نه مقام معظم رهبری و نه مردم اجازه خوش رقصی به این عروسک های خیمه شب بازی نمی دهند.

وی همچنین گفت: آمار اشتغال در سال های اخیر یک میلیون کاهش را تجربه میکند و نرخ اشتغال خالص به 6/6 رسیده و از هر 4 جوان حداقل یک نفر بیکار است. معضل فعالیت موسسات مالی غیر مجاز با دارایی 20 درصد نقدینگی کل کشور، تداوم بلاتکلیفی معوقات بانکی و عدم تعیین تکلیف سود بانکی بخشی از مشکلات است و امید است وزیر اقصاد برای این مسائل چاره اندیشی کند.

نماینده مردم محلات در مجلس در پایان به برخی از مشکلات حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و رسیدگی به آنها را توسط مسئولین خواستار شد.

انتهای پیام

کد N926754