ماموریت سفارت انگلیس به 200 نفر در سال 88 و به کارگیری اراذل به روایت وزیر اطلاعات احمدی نژاد

تسنیم نوشت:

حجت الاسلام حیدر مصلحی وزیر اطلاعات دولت دهم با حضور در نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دو روز گذشته مبنی بر اینکه انگلستان در ایجاد تشتت بین اقوام بسیار کارکشته‌اند و آمریکایی‌ها این را از آنها یاد می‌گیرند، تصریح کرد: سرویس اطلاعاتی انگلستان دو استراتژی مهم برای اقدامات خود دارد که یکی رفتن به سراغ خواص است، مسئله‌ای که در فتنه 88 به خوبی مشاهده شد و دیدیم سفارت انگلستان به 200 فرد مأموریت داده بود که فقط سراغ خواص بروند و راه‌های نفوذ بر آنها را شناسایی کنند. اینکه دیدیم ناگهان برخی خواص ساکت شدند و وقتی ما به آنها سند ارائه می‌دادیم، می‌گفتند ما متوجه نمی‌شویم، به همین دلیل بود.

وی، دومین استراتژی سرویس اطلاعاتی انگلستان را استفاده از اراذل و اوباش دانست و گفت: این مسئله نیز در فتنه 88  و در کودتای 28 مرداد با استفاده از شعبان بی‌مخ‌ها تجربه شد. البته مردم ایران در مقاطع مختلف نقش خود را به خوبی نشان دادند که حضور در تشییع 280 شهید غواص یکی از آنها بود که دشمن بر روی آن حساب ویژه باز کرد.

وزیر سابق اطلاعات اولین مرحله پروژه تحریف بعد از رحلت حضرت امام را تفکرات سازندگی و نقطه مقابل اندیشه‌ای که امام شعار آن را سرداده بود، دانست و گفت: بحث سازندگی چیز بدی نبود اما آن نقطه مقابلی که در مقابل اندیشه امام راحل که همان حمایت از محرومان بود، بخش نادرستی بود و در مقابل اندیشه امام بود. در آن دوران فقط جیب‌های یک جمعیتی پر شد و این جمعیت امروز بدون تعارف، خطر انقلاب است. کافی است تنها به معوقات بانکی توجه کنیم و ببیند رقم آن چیست و چه کسانی این معوقات را دارند. این مسئله و افراد را به راحتی شناخت. اینکه مجموعه سرمایه‌داری شکل بگیرد و کیان اقتصادی کشور را تحت تأثیر قراردهد، مسئله قابل توجهی است.

حجت‌الاسلام مصلحی، مرحله دوم را دوران اصلاحات دانست و گفت: بدون تعارف در این دوران عد‌ه‌ای به دنبال اصلاحات آمریکایی بودند و نفی اندیشه‌های حضرت امام و انقلاب اسلامی در این زمینه دنبال می‌شد.

وی خاطرنشان کرد: نفی کارآمدی جمهوری اسلامی از دیگر مسائلی بود که در این دوران دنبال می‌شد تا ایران اسلامی به عنوان الگویی برای سایر کشورهای اسلامی مطرح نشود البته تلاش‌های دیگری برای تحریف در دین و به خصوص ولایت فقیه در این دوره صورت گرفت.

وزیر سابق اطلاعات در ادامه، دوران فتنه را مرحله سوم این اقدام دانست و گفت: در دوران فتنه که کینه‌ورزی‌ها و انتقام جویی‌هایی را از شخصیت امام دیدیم و همه شما دیدید که چگونه عکس امام در آن به آتش کشیده شد و مبارزه با اصول امام از جمله ولایت فقیه و فلسطین در دستور کار قرار گرفت. لذا شما به عنوان جوانان جنگ نرم باید به خوبی از این مسائل آگاه شوید زیرا امروز و در صحنه‌های جدیدی که طراحی می‌شود، دیگر عکس امام پاره نخواهد شد و به ولایت فقیه اهانت نخواهند کرد زیرا همانطور که ما به دنبال برطرف کردن نقاط ضعف خود هستیم آنها نیز به دنبال از بین بردن نقاط ضعف خود هستند و از شیوه‌های دیگری وارد خواهند شد.

حجت‌الاسلام مصلحی با بیان اینکه در دولت دهم حلقه انحرافی شکل گرفت، گفت: بنده با عنوان جریان انحرافی مخالفم، زیرا جریان عقبه‌ای را در جامعه دارد اما این حلقه عقبه‌ای نداشت و چند نفر بودند که التقاطی را ایجاد کردند.

وي ایجاد اشتباهات محاسباتی برای مسئولین و خواص را از دیگر چارچوب‌های دشمن برای مقابله با نظام و تحریف گفتمان امام و انقلاب دانست و تأکید کرد: دشمن برای مواجهه با مسئولان و افراد مختلف به دنبال محاسبه و شناخت کامل حرکت می‌کند و در این مسیر به دنبال ایجاد فرسایش در ظرفیت‌های نظام در داخل و خارج است.

2727

 

 

کد N926742