درخواست ابوترابی برای جبران خسارات مالی کشاورزان الیگودرز

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از رئیس جمهور خواست تا آب جایگزین پروژه انتقال آب از سرچشمه‌های دز به قهرود و جبران خسارات مالی کشاورزان الیگودرز را تعیین تکلیف کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ابوالفضل ابوترابی در نطق میان دستور مجلس با نکوهش کودتای 28 مرداد 1332، گفت: دولت آمریکا به جای عذرخواهی از مردم شریف ایران و جبران خسارات، وقیحانه به رفتار خصمانه خود ادامه می‌دهد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس نهم، تحریم‌های اقتصادی غرب را موجب شکست مقاومت مردم ایران ندانست و افزود: مردم طی سال‌های پس از انقلاب ثابت کردند همچنان در خط انقلاب و امام (ره) میثاق ابدی بسته‌اند. این مردم توانستند راهبرد تقابل دشمنی را ناکام گذاشته و به تعامل تغییر دهند. این پیروزی تاریخی و بزرگ ملت ایران علاوه بر تأثیر منازعات کشورهای منطقه به گفت‌وگو و همکاری، فصل جدیدی از روابط بین‌المللی و دیپلماسی را در جهان به وجود آورده است.

وی افزود: در شرایط پساتوافق نیازمند هوشیاری و برنامه‌ریزی جدیدی در کشور خواهیم شد. این رویداد مهم می‌تواند آغازی بر حل مشکلات مزمن اقتصاد کشور باشد. اگر بتوانیم در شرایط جدید رشد و توسعه اقتصادی طبق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی فراهم کنیم، حتماً به پیروزی نهایی خواهیم رسید.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس خطاب به رئیس جمهور با یادآوری وعده جبران خسارت مالی کشاورزان به دلیل انتقال آب از سرچشمه‌های دز به قهرود، گفت: با وجود انتقال آب از الیگودرز به قم و تکمیل طرح پس از 3 سال متأسفانه رغبتی در مجریان طرح برای اجرای طرح‌های تأمین آب مردم دیده نمی‌شود. از شما می‌خواهم طبق اصل 3 قانون اساسی برای رفع تبعیض موضوع در هیأت دولت مطرح و تکلیف آب جایگزین حقابه‌های از دست رفته مردم الیگورز تأمین شود.

ابوترابی خطاب به وزیر راه و شهرسازی از آخوندی درخواست کرد: برای تکمیل جاده‌های الیگودرز به شهرستان‌های داراب و خمین تلاش بیشتری کند.

انتهای پیام

کد N926667