آمریکا یک کشتی دیگر مجهز به سیستم آئگیس را در مدیترانه مستقر می‌کند

آمریکا پاییز امسال یکی دیگر از کشتی‌های مجهز به سیستم دفاع موشکی آئگیس خود را روانه مدیترانه می‌کند تا از ترکیه و دیگر متحدان ناتو در برابر تهدید موشک‌های بالستیک دفاع کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آنادولو، "پاملا راو"، سخنگوی فرماندهی نیروی دریایی آمریکا در این باره گفت: استقرار تعداد بیشتری از کشتی‌های مجهز به سیستم آئگیس تعداد این کشتی‌ها را در مدیترانه به چهار عدد می‌رساند.

راو افزود: آمریکا متعهد شده تا از متحدان ناتوی خود شامل ترکیه دفاع کند.

وی در ادامه با اشاره به سیستم دفاعی موشک‌های بالستیک، اظهار کرد: استقرار این چهار کشتی در مدیترانه بخشی از برنامه باراک اوباما رییس‌جمهور آمریکا است که طی آن از کشتی‌های مجهز به سیستم‌های آئگیس برای دفاع از اروپا در برابر تهدیدات موشک‌های بالستیک استفاده می‌شود.

به گفته "داریل کیمبل"، مدیر اجرایی سازمان همکاری کنترل تسلیحات، تصمیم آمریکا در جایگزینی موشک‌های پاتریوت با کشتی‌های مجهز به سیستم آئگیس پیشرفت‌های تاکتیکی جدیدی ایجاد خواهد کرد.

کیمبل در این باره توضیح می‌دهد: سیستم آئگیس علیه اهداف احتمالی در محیط واقعی کارآمدی بیشتری دارد.

علاوه بر این، این کشتی‌ها توانایی گسترده‌تری نسبت به همتایان موشکی مستقر در خاک خود دارند.

در همین حال "لائورا سیل" سخنگوی پنتاگون درباره استقرار این کشتی‌ها، گفت: استقرار کشتی‌های مجهز به سیستم آئگیس توانایی پنتاگون در حفاظت از ترکیه و نیروهای ناتو را افزایش می‌دهد.

سیل ادامه داد: نیروی دریایی آمریکا در اروپا به همکاری نزدیک خود با نیروی دریایی ترکیه در منطقه با هدف حمایت از نیازهای دفاعی آنکارا ادامه می‌دهد.

انتهای پیام

کد N926581