بذرپاش به ایسنا خبر داد

اولین جلسه کمیسیون ویژه برجام امروز برگزار می‌شود

مجلس شوراي اسلامي,برجام

یک عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام با بیان این‌که اولین جلسه این کمیسیون امروز جهت تعیین تکلیف دستور کار کمیسیون برگزار می‌شود، گفت: هیأت رئیسه کمیسیون ویژه از ابتدای هفته آینده مشخص خواهد شد.

یک عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام با بیان این‌که اولین جلسه این کمیسیون امروز جهت تعیین تکلیف دستور کار کمیسیون برگزار می‌شود، گفت: هیأت رئیسه کمیسیون ویژه از ابتدای هفته آینده مشخص خواهد شد.

مهرداد بذرپاش در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در خصوص نحوه کار کمیسیون ویژه بررسی برجام، گفت: اولین جلسه این کمیسیون امروز برای توافق اولیه جهت چگونگی برگزاری جلسات برگزار می‌شود و از ابتدای هفته آینده ترکیب هیأت رئیسه مشخص خواهد شد. جلساتی که با فشردگی کامل و حتی در چندین نوبت در یک روز برگزار می‌شود.

به گفته وی در این جلسات علاوه بر اعضای تیم مذاکره کننده از اساتید و کارشناسان حوزه بین‌الملل،‌ سازمان انرژی اتمی، دستگاه دیپلماسی و سیاست خارجی و همه بخش‌های درگیر و با اطلاع کافی برای حضور در این جلسات دعوت می‌شود تا بتوان در کوتاه‌ترین زمان ممکن نظر کارشناسی را به صحن علنی اعلام کنیم تا تصمیم مقتضی اتخاذ شود.

این عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان این‌که از ابتدای مجلس نهم تاکنون تنها یک کمیسیون ویژه به نام حمایت از تولید ملی با تصویب مجلس تشکیل شده است، گفت: طبق آیین‌نامه باید کمیسیون ویژه برای مسائل مهم کشور تشکیل شود و اعضای آن به تصویب مجلس برسد که کمیسیون ویژه بررسی برجام دومین کمیسیون ویژه در طول عمر مجلس است.

بذرپاش با تأکید بر این‌که کمیسیون ویژه به بررسی بند بند و جزئیات برجام می‌پردازد، گفت: طبیعتاً باید ابتدا جزئیات را برررسی کنیم تا در نهایت در مورد کلیات نظر دهیم.

وی در مورد این‌که آیا این کار با روند بررسی برجام در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تداخل ندارد، گفت: مسئول اصلی بررسی برجام در مجلس کمیسیون ویژه است. طبق مصوبه مجلس وظیفه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی این است که بعد از تصویب برجام و شروع برآیند اجرای آن گزارشات را در دستگاه‌های مربوطه اخذ کنند و به صحن علنی ارائه کنند تا فرآیند اجرای برجام مشخص شود.

این عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام با بیان این که کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر اساس وظایف ذاتی‌اش به بررسی برجام می‌پردازد، گفت که علیرغم این کار کمیسیون ویژه نظر نهایی را اعلام کند.

وی در پایان گفت: در نهایت کمیسیون ویژه نحوه ورود به مجلس را در صحن علنی پیشنهاد می‌دهد.

انتهای پیام

کد N926555