سردار جوانی در گفتگوی مشروح با مهر:

آمریکا بدنبال تجزیه کشورهای محور مقاومت است

سیاسی

یدالله جوانی با بیان اینکه یکی از اقدامات غربی ها در منطقه نقشه تجزیه برخی از کشورهای محور مقاومت مثل عراق و سوریه است اظهار داشت: مقام معظم رهبری به درستی فرمودند ما با این توطئه مقابله خواهیم کرد.

سردار یدالله جوانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اخیرشان با اعضای مجمع جهانی اهل بیت پیرامون رابطه ایران با آمریکا پس از توافق هسته ای  و مسائل منطقه ای گفت: بیانات ایشان از بیانات راهبردی نسبت به مسائل مهم ایران، منطقه و جهان است.

وی تصریح کرد: با توجه به مخاطبانی که در این دیدار حضور داشتند و اشخاصی از کشورهای مختلف جهان که به این مواضع گوش می دادند، رهبری محورهای متعددی را مورد اشاره قرار دادند که یکی از محورها بحث توافق و محورهای توافق و نوع نگاه غربی ها و آمریکایی ها به آن است.

جوانی افزود: وقتی که متن برجام جمع بندی شد و این احتمال قوت گرفت که ایران با کشورهای ۱+۵ به یک توافق دست پیدا کنند آمریکایی ها به این موضوع پرداختند که این توافق امکان نفوذ در ایران را به آنها می دهد.

سرنوشت توافق مشخص نیست

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران اظهار داشت: آمریکا با نفوذ در عرصه های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی قصد ایجاد یک فروپاشی در داخل ایران را دارد.

وی با بیان اینکه اظهارات اخیر اوباما، جان کری و بسیاری از مقامات کاخ سفید در آمریکا حکایت از این دارد که آنها برای دوره پسا توافق نقشه های شیطانی دارند ادامه داد: مقام معظم رهبری به این نکته اشاره کرده اند که اساسا سرنوشت توافق مشخص نیست.

جوانی افزود: به هر حال برای تصویب توافق باید مسیری طی شود و هنوز مشخص نیست این توافق مورد پذیرش طرفین باشد.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به نامشخص بودن سرنوشت توافق برای نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: باید با دقت این توافق بررسی شود و مطابق منافع ملی و مصالح کشور باشد و در نهایت یا مورد پذیرش واقع می شود یا اینکه رد خواهد شد.

رهبری توافق را یک مسئله قطعی نمی دانند

وی با بیان اینکه رهبری این توافق را یک مسئله قطعی نمی دانند تصریح کرد: باید با بررسی ها در گذر زمان ابعاد این توافق مشخص شود.

جوانی تصریح کرد: اگرچه غربی ها و بخصوص آمریکایی ها به دنبال این هستند که در صورت توافق به داخل ایران نفوذ کنند ما اجازه این کار را نخواهیم داد و نمی گذاریم چنین دستاوردی را از توافق هسته ای با ایران داشته باشیم.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با مجمع جهانی اهل بیت ادامه داد: ایشان تاکید کردند که باید جلوی نفوذ اقتصادی، سیاسی و حتی حضور سیاسی آمریکایی ها را بگیریم.

وی افزود: رهبری این پیام را مشخصا به جهانیان، آمریکایی ها، ملت ایران و هم به گروه های سیاسی که بعضا ممکن است در داخل کشور تصور کنند که با حل شدن موضوع هسته ای به سمت رابطه با آمریکا برویم، دادند.

آمریکا دشمن واقعی بشریت، انسان ها و جهان اسلام است

جوانی با بیان اینکه رهبری با توجه به اینکه آمریکا محور نظام سلطه بوده و سیاست های خباثت آمیزی در قبال جمهوری اسلامی داشته است تاکید کرد: آمریکا دشمن واقعی بشریت، انسان ها و جهان اسلام است.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران افزود: آمریکا همواره توطئه هایی در سر دارد و درصدد ضربه زدن به انقلاب و جمهوری اسلامی ایران است و مقام معظم رهبری به صراحت فرمودند که آمریکایی ها از این طریق به جمهوری اسلامی ایران راه پیدا نخواهند کرد.

وی ادامه داد: رهبری پیام روشنی به آمریکا دادند که مذاکرات با این کشور تنها بر سر مسائل هسته ای صورت گرفته است.

جوانی خاطرنشان کرد: مذاکرات بر سر مسائل هسته ای هرگز به این معنا نیست که روابط ایران و آمریکا در آینده بهبود پیدا خواهد کرد.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: رهبری همواره تاکید داشته اند که منطقه ما در جهان شرایط راهبردی و تاکتیکی دارد و کشورهای جهان همواره به این منطقه چشم طمع داشته اند.

ایران با صدور انقلاب به جهان، مقاومت را در منطقه رقم زد

وی با بیان اینکه در دهه های اخیر آمریکایی ها نگاه خاصی به منطقه خاورمیانه داشته اند ادامه داد: آنها به دنبال این بودند که در این منطقه نفوذ کنند اما با انقلاب اسلامی ایران و حضور غربی های سلطه گر با چالش مواجه شدند و جمهوری اسلامی توانست با صدور انقلاب، مقاومت را در منطقه رقم بزند.

جوانی افزود: ملت ها در منطقه بیدار شده اند و امروز جمهوری اسلامی یک کشور مستقل مردمی است که با تکیه بر دین با ملت ها در منطقه پیوند برقرار می کنند.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران نفوذ قابل توجهی در منطقه پیدا کرده است و از این طریق نفوذ دراز مدت غربی ها در منطقه را به چالش کشیده و آنها به شدت به وحشت افتاده اند.

وی با اشاره به اینکه مدتی پیش یکی از مقامات غربی با صراحت مطرح کرده بود که نفوذ ایران در منطقه به مراتب خطرناک تر از سلاح هسته ای این کشور است تصریح کرد: این یک مطلب جدیدی است که یک کشور مستقل و مردمی با یک انقلاب دینی توانسته در مهمترین منطقه راهبردی جهان نفوذ پیدا کند و این نفوذ در واقع در راستای تامین منافع، عزت و استقلال ملت ها است.

نقشه تجزیه برخی از کشورهای محور مقاومت

جوانی گفت: ملت های منطقه که به جمهوری اسلامی امید بسته اند و می خواهند با تکیه بر قدرت منطقه ای ما بیگانگان را بعد از چند صد سال از منطقه خارج کنند.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه غربی ها به دنبال مقابله با نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه هستند خاطرنشان کرد: آنها به دنبال مقابله با حرکت های بیداری اسلامی در منطقه و مقابله با محور مقاومت و کشورهای عضو این محور هستند.

وی تصریح کرد: غربی ها با نفوذ در منطقه و مقابله با ایران می خواهند امنیت رژیم صهیونیستی را تامین کرده و نفوذ خود را به نوعی احیا کنند و زمینه های بازگشت و ماندگاری خود را فراهم کنند.

جوانی با بیان اینکه یکی از اقدامات غربی ها در منطقه نقشه تجزیه برخی از کشورهای محور مقاومت مثل عراق و سوریه است اظهار داشت: مقام معظم رهبری به درستی فرمودند ما با این توطئه مقابله خواهیم کرد و آنها در این مسیر هرگز موفق نخواهند شد.

سیاست های ما در منطقه هیچ تغییری نخواهد کرد

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: غربی ها به دنبال این هستند که با فشارها رفتار جمهوری اسلامی ایران در منطقه را تغییر دهند و رهبری در گذشته به این مسئله پرداختند و در سخنرانی اخیرشان هم به این مسئله اشاره کردند که سیاست های ما در منطقه هیچ تغییری نخواهد کرد.

وی گفت: ما اختلاف دیدگاه اساسی با کشورهای غربی و خصوصا آمریکا داریم و آنها به دنبال سلطه بر منطقه و ملت ها هستند ولی ما در کنار ملت ها خواهیم بود و هرگز در این مسیر سیاست های ما تغییر نخواهد کرد.

جوانی ادامه داد: رهبری فرموده اند که آینده روشنی برای منطقه وجود دارد و این آینده متعلق به مسلمانان است.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران اظهار داشت: با مجاهدت مردان و زنان مسلمان در عرصه جهانی به طور حتم آینده از آن ملت های منطقه خواهد بود و این وضعیت این امکان را به مسلمانان می دهد تا بتوانند به عنوان یک قدرت موثر در عرصه بین المللی حضور پیدا کنند و ایفای نقش کرده چراکه بسیار بالاست.