بیانیه جامعه اسلامی مهندسین به مناسبت کودتای ۲۸ مرداد؛

ملت ایران با تبعیت از رهبری توطئه دشمنان را نقش برآب می‌کند

سیاسی

جامعه اسلامی مهندسین در بیانیه‌ای تاکیدکرد: پروژه‌های کودتا، فتنه، حمله نظامی، تحریم اقتصادی نمی‌تواند خللی در عزم راسخ ایرانیان پدید آورد و ملت ما با تبعیت از رهبری توطئه دشمنان را نقش برآب می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر ، جامعه اسلامی مهندسین با صدور بیانیه ای به مناسبت سالروز کودتای ننگین ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ بیانیه‌ای تأکید کرد: از همه مسئولین و مردم شریف ایران می‌خواهیم تا با در نظرداشتن شعار مدبّرانه سال همدلی و همزبانی ملت و دولت، خواب منادیان دروغین آزادی و دشمنان واقعی استقلال و عزت ایران را آشفته کنند.متن این بیانیه بدین شرح است:

بسمه تعالی

بیانیه جامعه اسلامی مهندسین به مناسبت سالروز کودتای ننگین ۲۸ مرداد ۱۳۳۲

فَاعْتَبِرُوا یَا أُولِی الْأَبْصَارِ

وقتی که شیاطین و در رأس آنها شیطان بزرگ در طول تاریخ مقابله با عزت طلبی و آزادی خواهی ملّت ایران، همه تلاش خود را برای استضعاف و استعمار این ملّت بزرگ بکار می‌گیرند، حافظه تاریخی این ملّت تمامی این دشمنی‌ها را ثبت و ضبط کرده و ژست حمایت ازحقوق بشرآنان را به تمسخر می‌گیرد.

امروز و با گذشت بیش از ۶۰ سال از کودتای ننگین انگلیسی – آمریکایی ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲، هر روز بیش از پیش ماهیّت استکباری و ضد مردمی دشمنان ملت ایران آشکار می‌شود و اگرچه شیوه‌های برخورد آنها تغییر می‌کند لکن دشمن، همان دشمن است و ذره ای از دشمنی اش کاسته نشده است.

امروز باور و اعتقاد این ملّت بزرگ، دشمنان ایران را وادار به مذاکره می‌کند و وقتی بزرگترین دستاوردهای ایران را مشاهده می‌کنند و پروژه‌های مختلف کودتا، فتنه، حمله نظامی، تحریم اقتصادی و . . . نمی‌تواند خللی در عزم راسخ ایرانیان پدید آورد و ملّت ما با وحدت کلمه، ایمان و توکل بر ذات اقدس الهی و تبعیت از رهبری و پشتیبانی از ولایت فقیه، نقشه‌های آنان را نقش برآب می‌کند، دست تمنّای مذاکره دراز می‌کنند و در خفا و آشکار به نقش بی بدیل ایران اسلامی در معادلات منطقه‌ای اشاره می‌کنند. اما دشمنان ایران چون خوی استکباری دارند، هر از چند گاهی از روی جهالت برای این ملّت بزرگ چنگ و دندان تیز می‌کنند.

جامعه اسلامی مهندسین، به عنوان تشکلی که حرکت برمدار عزّت و اقتدار ایران اسلامی را نقشه راه خود ساخته، ضمن یادآوری مجدد کودتای ننگین ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ به عنوان یکی از هزاران نمونه دشمنی استکبار با ملّت ایران، بر لزوم هوشیاری همه آحاد جامعه تأکید کرده و وحدت حول محور ولایت فقیه را سدّ محکم مقابله با توطئه‌های استکبار می‌داند و از همه مسئولین و مردم شریف ایران می‌خواهد تا با در نظرداشتن شعار مدبّرانه سال همدلی و همزبانی ملت و دولت، خواب منادیان دروغین آزادی و دشمنان واقعی استقلال و عزت ایران را آشفته کنند که این توصیه خدای متعال درکلام روح بخش قرآن است که فرموده: فَاعْتَبِرُوا یَا أُولِی الْأَبْصَارِ.

جامعه اسلامی مهندسین