همایش بزرگداشت امامزادگان برگزار می‌شود

سازمان اوقاف,امامزاده,دهه كرامت

معاون سازمان اوقاف و امورخیریه با اشاره به نامگذاری روز 5 ذی‌القعده روز بزرگداشت امامزادگان، گفت: روز پنجشنبه به همین مناسبت همایش تکریم و بزرگداشت امامزادگان در 291 امامزاده شاخص کشور برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی با اشاره به اینکه دو سال پیش با تلاش‌های صورت گرفته، روز 5 ذی القعده در تقویم رسمی کشور روز تکریم و بزرگداشت امامزادگان نامگذاری شد، افزود: این نامگذاری فرصتی شد تا در این روز بتوانیم با حضور مردم و ارادتمندان به اهل بیت در امامزادگان، ادای دینی به این فرزندان اهل بیت داشته باشیم و مودت خود را نشان دهیم.

شرفخانی با اشاره به اینکه اگر امروز سر سفره اهل بیت (ع) و قرآن در ایران اسلامی نشسته‌ایم، مدیون امامزادگان هستیم، گفت: این امامزادگان با حضور خود در ایران، فرصتی برای آشناسازی مردم با قرآن و فرهنگ اهل بیت (ع) فراهم کردند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه شیعه بودن خود را مدیون امامزادگان هستیم، افزود: امامزادگان در برهه‌های مختلف زمانی به دلیل ظلم و جور حکام اموی و عباسی وارد ایران شدند و مردم ایران بواسطه عشق به اهل بیت دری به سوی آنها گشودند و پذیرای آنان شدند و در مرحله بعدی نیز با هجرت امام رضا (ع) به ایران و دعوت ایشان برای تشکیل حاکمیت اسلامی در ایران، برادران آن حضرت و فرزندان موسی بن جعفر (ع) وارد ایران شدند.

شرفخانی با اشاره به اینکه امسال در روز 5 ذی القعده در 291 بقعه متبرکه همایش تجلیل و بزرگداشت امامزادگان بصورت استانی و شهرستانی برگزار می‌شود، گفت: این همایش‌ها با حضور و سخنرانی خطبا و سخنرانان پیرامون سیره زندگی امامزادگان و معرفی آثار و برکات آنان و همچنین ارائه مقالات توسط اندیشمندان برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه نمایشگاه گنبدهای فیروزه ای در 1700 امامزاده برپا می‌شود، افزود: در این نمایشگاه آثاری پیرامون شخصیت و فضائل حضرت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) و همچنین برکات و شان و منزلت امامزادگان ارائه خواهد شد.

انتهای پیام

کد N926382