انصارالله: سازمان ملل مسئول مشکلات مردم است

سیاسی

همزمان با به شهادت رسیدن 13 تن در حملات جنگنده‌های ائتلاف سعودی به شهر عمران، رئیس کمیته انقلابیون یمن سازمان ملل را مسئول مشکلات مردم یمن دانست.

همزمان با به شهادت رسیدن 13 تن در حملات جنگنده‌های ائتلاف سعودی به شهر عمران، رئیس کمیته انقلابیون یمن سازمان ملل را مسئول مشکلات مردم یمن دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری سبأ، محمد علی الحوثی، رئیس کمیته عالی انقلابیون در سخنانی تاکید کرد: هدف قرار دادن تاسیسات حیاتی یمن از سوی ائتلاف سعودی نقض آشکار قوانین بین‌المللی و حقوق مردم یمن است و اقدامی نظامی است که هدف آن کشتار مردم یمن است؛ مردمی که به دلیل بمباران تاسیسات حیاتی و مجبور کردن کشتی‌های حامل کمک‌های انسانی به خروج از بندر الحدیده، بر لبه پرتگاه گرسنگی قرار دارند.

وی افزود: ما سازمان ملل را مسئول مشکلات مردم خود می‌دانیم چرا که دشمن تجاوزگر با تکبر با معاهده‌های این سازمان برخورد می‌کند.

اما سازمان ملل همواره سکوت می‌کند و تنها به محکوم کردن اکتفا می‌کند. بمباران کردن بندر حیاتی الحدیده در سایه سکوت هولناک بین‌المللی جنایتی است که بر پیشانی تاریخ بشریت نوشته می‌شود.

وی ادامه داد: مردم یمن که یکبار با سلاح ممنوعه مورد هدف قرار گرفتند و بار دیگر تاسیسات حیاتی آن‌ها بمباران شد با این اقدامات که هدف آن کشتار دسته جمعی است، مخالف هستند و کشورهای عضو ائتلاف را مسئول کشتار در یمن می‌دانند. همچنین از کمیته حقیقت یاب می‌خواهند تا این جنایت‌ها را رسوا و حقیقت آن را آشکار کنند.

محمد علی الحوثی گفت: مردم یمن در مقابل تجاوز عربستان می‌ایستند و به امید خدا پیروز خواهند شد. ما از دبیرکل سازمان ملل می‌خواهیم تا به اقدامات فوری برای حمایت از بندر الحدیده بپردازد.

در همین راستا منابع یمنی اعلام کردند که در حمله جنگنده‌های ائتلاف سعودی به شهر عمران 13 تن به شهادت رسیده و بیش از 20 تن دیگر زخمی شدند.

همچنین احزاب و گروه‌های سیاسی در شهر تعز با برگزاری تظاهرات اقدامات خرابکارانه و جنایت‌های شنیع اعضای القاعده و داعش و نیروهای وفادار به عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری فراری یمن را محکوم کردند.

در بیانیه‌ این احزاب آمده است: این اقدامات حقیقت تلاش اعضای القاعده، داعش و دیگر شبه نظامیان را برای سیطره برمناطق تعز آشکار ساخت. این جنایت‌ها چهره زشت تروریست‌ها را نشان داد اما بدون مجازات باقی نخواهد ماند.

انتهای پیام

کد N926305