مخالفت ۵۶ نماینده حزب حاکم آلمان با تصمیم مرکل برای کمک به یونان

سیاسی

۵۶ نماینده حزب حاکم اتحادیه دمکرات مسیحی آلمان به رهبری «آنگلا مرکل» مخالف تصمیم برلین برای ارائه کمک مالی به یونان هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آلمان، نتایج نظرسنجی ها از نمایندگان پارلمان آلمان (بوندستاگ) نشان می دهد ۵۶ نماینده فراکسیون حزب حاکم دمکرات مسیحی (CDU) مخالفت تصمیم دولت «آنگلا مرکل» برای ارائه بسته کمک مالی دیگری به یونان هستند.

بر این اساس مخالفت شمار زیادی از نمایندگان فراکسیون تشکیل دهنده دولت در پارلمان آلمان، تصمیمات برلین برای حفظ یونان در منطقه یورو را با چالش مواجه می کند.

این در حالی است که حتی «ولفگانگ شویبله» وزیر اقتصاد دولت مرکل نیز نظری متفاوت از صدر اعظم داشته و گفته است یونان می‌تواند به صورت موقت از حوزه پولی یورو خارج شود. وی با این حال از نمایندگان پارلمان خواسته است که به بسته جدید کمک مالی رای مثبت بدهند.  

وام دهندگان اروپایی بیستم مرداد پس از پشت سر گذاشتن مذاکرات نفس گیر با یونان سرانجام با اعطای بسته کمک های مالی به ارزش چندین میلیارد دلار به دولت آتن، موافقت کردند. مقدار دقیق این کمک ها هنوز مشخص نیست اما انتظار می رود که این مبلغ رقمی معادل ۸۶ میلیارد یورو باشد.