تجمع لیبیایی‌ها مقابل مقر اتحادیه عرب برای لغو ممنوعیت تسلیحاتی کشورشان

سیاسی

جمعی از لیبیایی‌های ساکن قاهره، با تجمع در مقابل ساختمان اتحادیه عرب در میدان التحریر این شهر، ضمن محکوم کردن جنایت داعش در حق ساکنان شهر سرت، از اتحادیه عرب خواستند به سکوت خود در قبال لیبی پایان دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، جمعی از اتباع لیبیایی ساکن قاهره صبح امروز (سه‌شنبه) با تجمع در برابر مرکز اتحادیه عرب اقدامات تروریستی داعش در لیبی را محکوم کرده و لغو ممنوعیت تسلیحاتی لیبی را خواستار شدند.

حسن ترک، رئیس حزب اتحادیه دموکرات که در این تجمع اعتراضی حضور داشت گفت: کشتار انسان‌های بی گناه در لیبی توسط گروه تروریستی داعش به منزله خطری برای همه کشورهای عربی است.

وی در ادامه تسریع در روند تشکیل ارتش مشترک کشورهای عربی برای مبارزه با این گروه تروریستی و نجات لیبی از شر آن را خواستار شد.

شرکت‌کنندگان در تجمع میدان التحریر با در دست داشتن پلاکاردهایی از اتحادیه عرب دعوت کردند از سکوت خود خارج شده و با حمایت از شهروندان لیبیایی، کشتار بی‌گناهان را متوقف کند.

این معترضان در ادامه با تاکید بر لزوم لغو قانون ممنوعیت تسلیحاتی لیبی، عنوان داشتند مردم کشورهای عربی در مقابل تروریسم و افراطی‌گری با هم متحد هستند.

همزمان با تحصن اتباع لیبیایی قاهره در میدان التحریر، نیروهای امنیتی در اطراف مرکز اتحادیه عرب مستقر شدند.

انتهای پیام

کد N925633