در دیدار با سید عمار حکیم

شمخانی: آمریکا به دنبال نابودی داعش نیست

علي شمخاني,داعش

سید عمار حکیم، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق صبح امروز با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، علی شمخانی با تجلیل از هوشمندی دولت و ملت عراق در حفظ تمامیت ارضی و یکپارچگی این کشور در برابر توطئه‌های خارجی برای تجزیه عراق و غارت منابع عظیم آن گفت: عراق در طول تاریخ مثال خوبی از وحدت و همزیستی شیعه و سنی و سایر ادیان بوده است.

شمخانی با اشاره به لزوم گسترش خدمات رسانی به مردم رنج دیده در کنار عزم جدی برای مقابله با تروریسم خاطر نشان کرد: اقدامات اصلاحی دولت عراق در پاسخ به مطالبات مردمی که همراهی پارلمان و مرجعیت دینی در مسیر مقابله با فساد را به دنبال داشت، طراحی برخی کشورها در تضعیف حاکمیت عراق را خنثی خواهد کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی داعش را یک فتنه سیاسی دانست که با بهانه مذهب سعی دارد به اختلاف افکنی بپردازد و منافع رژیم صهیونیستی را محقق سازد.

وی افزود: همپیمانی تروریست ها با عناصر بعثی و انجام اقدامات ضد اسلامی نشان می‌دهد که ماهیت تروریسم در عراق بر خلاف تبلیغات دروغین، مذهبی نیست بلکه در چارچوب طراحی کلان نظام سلطه برای خارج سازی عراق از محور مقاومت صورت می گیرد.

نماینده مقام معظم رهبری گفت: آمریکا به دنبال نابودی داعش نیست بلکه به عنوان ابزار تبلیغاتی برای مشروعیت‌بخشی به نفوذ بلندمدت خود در خاورمیانه و کشورهای اسلامی از آن بهره می برد و در همین راستا نیز باید دولت و ارتش عراق تمام ظرفیت های خود به ویژه نیروهای مردمی را برای ریشه کن سازی خطر این تهدید منطقه ای به کار گیرند.

شمخانی تاکید کرد: رسوایی آمریکا در آموزش و تجهیز گروه های تروریستی جدید که به سوریه برای مبارزه با عناصر افراطی اعزام شدند اما در بدو امر همگی با القاعده پیمان بستند، نشانه ای آشکار از نتایج سوء استفاده ابزاری از تروریسم است.

دریابان شمخانی گفت: مذاکرات هسته ای که با پشتوانه مردم ایران و اجماع مسئولین به پیش رفت، نماد قدرت سازی حاصل از ایستادگی در برابر زورگویی و زیاده خواهی بود و جمهوری اسلامی ایران این مسیر را در چارچوب آرمان های اصیل انقلاب اسلامی که اصلی ترین آن حمایت از جریان مقاومت و مقابله با اهداف پلید رژیم صهیونیستی است ادامه خواهد داد.

سید عمار حکیم رئیس مجلس اعلای عراق نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از آخرین تحولات میدانی و سیاسی عراق گفت: عراق به صورت یکپارچه در برابر توطئه های خارجی که گسترش اختلافات را برنامه ریزی می کنند خواهد ایستاد.

وی با تقدیر از حمایت مقام معظم رهبری و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم تکفیری و برقراری امنیت در عراق افزود: عراق با پیروزی نهائی در برابر گروه های تروریستی، مسیر پیشرفت و توسعه و خدمات رسانی به مردم را با سرعت بیشتری طی خواهد نمود و در این مسیر از همکاری و تعامل به ویژه با کشورهای همسایه خود استقبال می کند.

انتهای پیام

کد N925510