ابراهیمی‌ترکمان خبر داد

برنامه‌های بین‌المللی جشنواره امام رضا(ع) در 79 کشور برگزار می‌شود

امام رضا ع ,سازمان فرهنگ و ارتباطات,جشنواره امام رضا ع

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: برنامه‌های بخش بین‌الملل سیزدهمین جشنواره امام رضا (ع) روز شنبه 31 مردادماه با حضور مهمانان خارجی و شخصیت‌های علمی و سیاسی ساعت 9 صبح آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در نشست خبری اعلام برنامه‌های بخش بین‌الملل سیزدهمین جشنواره امام رضا (ع) که در کشورهای مختلف برگزار می‌شود، اظهار کرد: جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) تا پیش از سال 87 داخلی بوده و از آن سال تاکنون به صورت بین‌المللی فعالیت می‌کند که مسئولیت این بخش از جشنواره بر عهده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است و امسال 7 سال است که این جشنواره به صورت بین‌المللی برگزار می شود.

وی ادامه داد: در بیش از 79 کشور، 200 نماینده جمهوری اسلامی ایران موضوع جشنواره امام رضا (ع) را با همکاری نهادهای دیگر مثل جامعة المصطفی العالمیه و مجمع اهل بیت (ع) برگزار می‌کنند که سهم سازمان، 40 کشور از اقصی نقاط جهان است.

رئیس ستاد بین‌الملل سیزدهمین جشنواره امام رضا(ع) در ادامه با بیان این‌که «در جشنواره امسال دو اتفاق مهم رخ می‌دهد» اظهار کرد: از کسانی که در طول سال‌های گذشته به عنوان خادمان رضوی شناخته شده‌اند دعوت می‌کنیم تا در مجمع خادمان رضوی شرکت کنند و ان‌شاءالله در این مجمع "اساسنامه مجمع خادمان رضوی" به تصویب می‌رسد و اتفاق بعدی حضور بانوان خادم رضوی است که از برنامه‌های ویژه و شاخص این بخش جشنواره به شمار می‌آید.

ابراهیمی ترکمان تصریح کرد: امسال قریب به 40 مهمان خارجی در بخش بین‌الملل جشنواره حضور دارند که همگی آنها از نخبگان بین‌المللی هستند. ما 3 مهمان ویژه داریم که یکی از آنها را برای اولین بار دعوت کرده‌ایم و مهمان مسیحی از کشور لبنان است و دلیل دعوت آن به خاطر قصیده‌ای است که در مورد امام رضا (ع) داشته است. مهمان ویژه بعدی ما رهبر شیعیان نیجریه است که از او به عنوان خادم رضوی دعوت کرده‌ایم. همچنین قرار بود در جشنواره امسال از آیت‌الله آصفی که نماینده ولی فقیه در عراق بود تقدیر کنیم که پیش از برگزاری این جشنواره به رحمت خدا رفتند.

وی یادآور شد: 31 مردادماه روز شنبه آغاز برنامه‌هاست که در این روز جلسه مجمع جهانی خادمان رضوی را داریم که مراسم افتتاحیه آن در سازمان فرهنگ و ارتباطات است و از اساسنامه رونمایی می‌شود. روز یک‌شنبه هم همایش بین‌المللی بانوان رضوی را داریم که از آنها تقدیر می‌کنیم. همچنین روز شنبه از 6 کتاب رونمایی می‌شود و 20 عنوان فیلم مستند را داریم که برای اولین بار در این جشنواره از آنها استفاده می‌کنیم.

ادامه دارد...

کد N925426