قاضی‌پور از پاسخ‌های وزیر نفت قانع شد

زنگنه

نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه از پاسخ‌های وزیر نفت در جلسه علنی امروز مجلس قانع شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نادر قاضی‌پور، نماینده مردم ارومیه در جلسه علنی امروز مجلس در خصوص چرا فروش نفت با مهلت بازپرداخت طولانی انجام می‌شود از وزیر نیرو سوال کرد و گفت: آقای وزیر اگر پول نفت را به موقع به دلار و یورو گرفته بودید خیلی بهتر بود. آیا شما علاوه بر اخذ پول جریمه دیرکرد را هم اخذ کرده‌اید؟ به کدام حساب واریز شده است؟ اگر به موقع پول نفت را اخذ می‌کردید دولت تا این حد شرمنده معلمانی که چهار روز است مقابل مجلس تجمع کرده‌اند، نمی‌شد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس افزود: آقای زنگنه اگر پول نفت را به موقع می‌گرفتید حتما اقدامات گازرسانی در سراسر کشور انجام می‌شد. شما اگر این کار را انجام داده بودید پمپ بنزین‌هایی که در حال تعطیلی هستند مشکلات آنها برطرف می‌شد.

قاضی‌پور همچنین خطاب به وزیر نفت اظهار کرد: عربستان روزانه 10 میلیون بشکه نفت خام و دهها محصولات پتروشیمی تولید می‌کند این در حالیست که تولید ما به نسبت آنها یک چهارم است، اما 20 برابر عربستان تنوع در محصولات و تجهیزات داریم.

وی در ادامه یادآور شد: موضوع پرونده‌هایی که در این زمینه وجود دارد یکی از مسائل اصلی است به عنوان مثال م. س یکی از فروشنده‌های اصلی نفت است که مجموع درآمدهای نفتی را برنگردانده است و شما می‌گویید که جای این درآمدها امن است.

قاضی‌پور با تاکید بر این که باید عملیات تکمیل شرکت ستاره خلیج فارس هر چه زودتر انجام شود، گفت: آیا این منطقی است که وزارت نفت به بهانه این که برخی از طرح‌ها توسط دولت انجام می‌شود نسبت به تعهدات خود کوتاهی کند؟ پس چه نهادی در کشور باید مدافع نفت ملت ایران باشد؟

به گزارش ایسنا، پس از اظهارات قاضی‌پور به عنوان نماینده سوال کننده و پاسخ‌های وزیر نفت، محمدرضا باهنر که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت از قاضی‌پور سوال کرد که آیا از پاسخ‌های وزیر قانع شده است یا خیر؟ و وی هم اظهار کرد که وزیر در صحبتهای خود سوال وی و مشکل مطرح شده را قبول دارد لذا نیاز به رای‌گیری نیست.

انتهای پیام

کد N925404