حزب حاکم یمن درصدد برکناری عبدالله صالح از ریاست این حزب

یمن

کنگره مردمی سراسری یمن وابسته به علی عبدالله صالح قرار است کنفرانسی را جهت برکناری رئیس خود برگزار کند و تصمیمات سرنوشت‌سازی را جهت قانونی کردن تغییر رهبری اتخاذ کند.

کنگره مردمی سراسری یمن وابسته به علی عبدالله صالح قرار است کنفرانسی را جهت برکناری رئیس خود برگزار کند و تصمیمات سرنوشت‌سازی را جهت قانونی کردن تغییر رهبری اتخاذ کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، خالد بحاح، معاون رئیس‌جمهور مستعفی یمن با رهبرانی از حزب کنگره مردمی سراسری در ریاض دیدار کرد و در این دیدار رخدادهای یمن و همچنین مواضع پیشین این حزب مورد بررسی قرار گرفت.

خالد بحاح از مواضع شجاعانه رهبران این حزب استقبال کرد. در همین حال خبرگزاری یمنی مأرب گزارش داده است که حزب کنگره سراسری مردمی یمن کنفرانسی را با حضور رهبران و کادرهای خود برگزار می‌کند تا تدابیر مهمی را اتخاذ کرده و برکناری علی عبدالله صالح، رهبر این حزب و بازنگری در ساماندهی اوضاع داخلی حزب کنگره مردمی سراسری یمن را مورد بررسی قرار دهد.

یک منبع یمنی در حزب کنگره سراسری مردمی یمن در مصاحبه با الشرق الاوسط گفت که نشستی که قرار است در آینده برگزار شود، تصمیمات سرنوشت‌سازی را جهت قانونی کردن تغییر رهبری اتخاذ خواهد کرد و دیگر ممکن نخواهد بود که رهبری جدید بدون انتخابات برگزیده شود.

این منبع عنوان داشت که برگزاری این نشست به زمان نیاز دارد تا آمادگی‌های لازم صورت بگیرد و همچنین مکان مناسبی جهت دیدار اعضای این حزب انتخاب شود.

در همین حال روزنامه عربستانی عکاظ به نقل از یک منبع سیاسی گزارش داد که اختلافات میان علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور پیشین یمن و رهبران حزبش وجود دارد و این اختلافات پس از آن شکل گرفته است که وی دستوراتی را برای ایجاد خاکریز در مناطق امنیتی و تقسیم سلاح بین شهروندان داد.

این منبع عنوان داشت که علی عبدالله صالح تاکید دارد که هیاتی به اردن، مصر و برخی از کشورها جهت مذاکره پیرامون تحویل دادن صنعاء فرستاده شود اما این شرط را مطرح کرده است که به وی اجازه خروج داده شده و او مجازاتی را نیز متحمل نشود.

انتهای پیام

کد N925345