حکم جدید العبادی برای حذف پست مشاوران وزیران

نخست‌وزير عراق

نخست وزیر عراق در حکمی جدید پست مشاوران وزیران را حذف کرد و تعداد مشاوران رئیس جمهور، نخست وزیر و رئیس پارلمان را کاهش داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری سومریه نیوز عراق، دفتر حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که وی تعداد مشاوران روسای سه گانه در عراق را پنج مشاور برای هر رئیس تعیین کرد در حالی که پست مشاوران وزیران چه دائم و چه موقت را نیز حذف کرد.

در این بیانیه آمده است: این تغییرات در راستای اصلاحاتی است که شخص نخست وزیر در پیش گرفته و کابینه دولت تایید و پارلمان نیز تصویب کرده است.

العبادی در حکمی کاهش فوری نیروهای محافظ مسئولان کشور از جمله روسای سه گانه، لغو فوری سمت معاونان رئیس جمهور و نخست وزیر، مبارزه با هرگونه حزب گرایی یا طائفه گرایی در سمت‌های بالای دولتی، کوچک کردن وزارتخانه‌ها و موسسه‌های دولتی با هدف بالا بردن بهره‌وری و کاهش هزینه‌های جاری، لغو سهمیه‌های ویژه ریاست‌ موسسه‌ها و همچنین بازنشستگان دولتی و آغاز رسیدگی به پرونده‌های قبلی و فعلی فساد با نظارت یک کمیته شفاف سازی را خواستار شد.

همچنین روز یکشنبه (16 اوت) در عراق کاهش اعضای کابینه از 33 به 22 عضو، لغو سمت‌های وزارت‌های حقوق بشر، وزارت امور زنان، امور استان‌ها و امور پارلمان و وزارت کشور تصویب و قرار شد وزارت علوم و تکنولوژی با وزارت آموزش عالی و پژوهش‌های علمی، وزارت محیط زیست با وزارت بهداشت، وزارت شهرداری‌ها با وزارت سازندگی و مسکن و نیز وزارت گردشگری و حفاظت از آثار باستانی با وزارت فرهنگ این کشور ادغام شود.

انتهای پیام

کد N925241