پاکستان دیپلمات هند را احضار کرد

پاکستان یک دیپلمات ارشد هند را در اعتراض به کشته شدن سه غیرنظامی در منطقه مرزی کشمیر احضار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرد، 15 غیرنظامی نیز در نتیجه تیراندازی اخیر هند در امتداد خط کنترل در منطقه مورد مناقشه کشمیر زخمی شدند.

وزارت امور خارجه پاکستان در بیانیه ای اعلام کرد: مدیر کل اداره جنوب آسیا در وزارت امور خارجه پاکستان، معاون کمیسر عالی سفارت هند را احضار کرد و اعتراضی در خصوص موارد نقض غیرموجه آتش‌بس در روزهای پانزدهم و شانزدهم اوت به دست نظامیان هندی در خط کنترل در بخش کوتلی که به کشته شدن سه غیرنظامی منجر شد، به وی ابلاغ شد.

در این بیانیه آمده است: به معاون کمیسر عالی هند گفته شد طرف هندی باید در خصوص این رویداد تحقیق کند و یافته‌ها درباره این تحقیقات را در اختیار پاکستان قرار دهد. هند همچنین باید به نیروهای خود دستور دهد آتش‌بس را رعایت و صلح را در خط کنترل در جامو و کشمیر حفظ کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است، پاکستان با تأسف و نگرانی عمیق خاطر نشان می‌کند طی دو ماه گذشته، 70 مورد نقض آتش‌بس از سوی نیروهای هندی در خط کنترل صورت گرفته است.

از سوی دیگر، یکی از مقام‌های ارتش هند اعلام کرد که نیروهای ارتش پاکستان روز دوشنبه با آغاز تیراندازی و شلیک توپخانه‌ای در خط کنترل در منطقه جامو اقدام به نقض آتش‌بس در این منطقه کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آسیا، سخنگوی وزارت دفاع هند گفت: ارتش پاکستان از خمپاره‌های 120 و 82 میلیمتری و سلاح خودکار سنگین برای نقض آتش‌بس در منطقه جامو و در خط کنترل بهره برد.

وی ادامه داد: این تیراندازی‌ها هشت صبح یک‌شنبه آغاز و در یک بامداد روز دوشنبه ادامه یافت. همچنین تیراندازی‌های گاه و بیگاه هنوز شنیده می‌شود. نیروهای مرزی هند در جامو نیز دست به کار شده و با شلیک گلوله و آتشبار به نیروهای پاکستانی پاسخ دادند.

انتهای پیام

کد N924775