سلطانی با اشاره به بیانات اخیر رهبری،

سنجیده عمل کردن در اجرای توافقنامه، راه‌های سوء استفاده را می‌گیرد

رهبري,مقام معظم رهبري

یک عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس تاکید کرد: آمریکا همیشه برای انجام هر کاری برنامه‌ریزی بلندمدت داشته است، اما در بحث هسته‌ای ایران باید ما راهکارهای لازم برای اجرا را به درستی بررسی کنیم و سنجیده عمل کردن می‌تواند در اجرا جلوی سوء استفاده‌ها را بگیرد.

امیر عباس سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری درباره تلاش آمریکا برای سوء استفاده از نتایج مذاکرات هسته‌ای اظهار کرد: آن چه که تا به حال مقام معظم رهبری پیش بینی کرده و هشدار داده‌اند جدی بوده و در همه زمینه‌ها همیشه درست از آب در آمده است.

وی با بیان این که آمریکا بیش‌تر به دنبال این است که از آب گل‌آلود ماهی بگیرد گفت: در واقع آمریکا درصدد است که راه‌های نفوذ در ایران را مورد ارزیابی قرار دهد؛ البته نقشه‌هایی که آن‌ها طراحی می‌کنند کوتاه مدت نیست بلکه برنامه‌ریزی آن‌ها برای دراز مدت است به عنوان مثال در مورد قیمت نفت نیز چند سال قبل پیش بینی‌هایی کرده و اکنون شاهد برنامه‌ریزی و ارزیابی‌های آنها هستیم.

نماینده مردم بروجن در مجلس خاطرنشان کرد: در مورد توفق هسته‌ای خوشبختانه تیم هسته‌ای کشورمان 50 درصد کار را خوب و هوشمندانه انجام دادند اما 50 درصد کار برای اجرایی شدن مهم‌تر است از همین رو مجلس تاکید دارد تا به صورت لایحه از طرف دولت به مجلس ارائه شود تا راه های سوء استفاده گرفته شده و بهانه‌ای برای آنها نباشد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که باید راهکارهای اجرایی شدن توافق به طور دقیق و بدون هیچ گونه عجله‌ای ارزیابی و ارائه شود، گفت: سنجیده‌تر عمل کردن می‌تواند در اجرا جلوی سوء استفاده‌ها را بگیرد؛ بنابراین در این زمینه مسئولان باید هوشیاری لازم را داشته باشند.

سلطانی درباره طراحی دشمن برای اختلاف افکنی نیز اظهار کرد: یکی از ترفندهای دشمن این بوده که به ویژه در خصوص توافقنامه هسته ای ایران با 1+5 میان ارگان های اساسی کشور اختلاف ایجاد کند و این خطر روزنه‌ای برای دشمن می شود که خوشبختانه تا به حال با درایت‌های رهبری موفق نشده و البته امکانش هم وجود ندارد.

انتهای پیام

کد N924486