آغاز انتخابات تعیین رهبری حزب کارگر انگلیس

فرآیند انتخابات تعیین رهبر حزب کارگر انگلیس امروز (دوشنبه) با تحویل برگه‌های رای‌گیری مخصوص این انتخابات به رای‌دهندگانی که ثبت‌نام کرده‌اند، آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، یک کاندیدای معاونت رهبری حزب کارگر انگلیس فاش کرد، از هر 10 رای‌دهنده جدید انتخابات تعیین رهبری حزب کارگر انگلیس، یک نفر حامی سابق این حزب نبوده است.

بیش از 10 هزار تن که برای رای دادن در انتخابات تعیین رهبر حزب کارگر انگلیس سه پوند پول داده‌اند، تاکنون از حزب کارگر حمایت نکرده بودند. بن برادشاو، وزیر سابق کابینه حزب کارگر و از کاندیداهای تصدی معاونت رهبری حزب اعلام کرد که پس از بررسی اطلاعات متقاضیان در حوزه انتخابیه خودش متوجه این موضوع شده و نسبت به این مشکل بالقوه هشدار داده است.

رقبای جرمی کوربین که بخت اول رهبری حزب کارگر است، اظهار نگرانی کرده‌اند که در رقابت‌های انتخاباتی اخیر که هر کسی اجازه پیدا کرده به ازای پرداخت سه پوند موقتا تبدیل به یک عضو ثبت‌نام کرده شود و در انتخابات شرکت کند، ممکن است هدف نفوذی‌های متعلق به محافظه‌کاران و حزب چپ افراطی قرار بگیرد.

برادشاو خاطرنشان کرد: 10 درصد حامیان جدیدا ثبت‌نام کرده حزب کارگر در گذشته همیشه گفته‌اند که شدیدا مخالف حزب کارگر هستند و هرگز به کاندیداهای این حزب رای نداده‌اند. این یک مشکل بالقوه برای حزب ماست. حزب کارگر به همه ما کاندیداهای رهبری و معاونت رهبری حزب کارگر وعده داده است که سیستمی را به کار می‌گیرد تا جلوی شرکت این افراد را بگیرد.

لرد مندلسون، از اعضای ارشد حزب کارگر تلاش کرد تا سه کاندیدای جریان اصلی رهبری این حزب را متقاعد کند تا دسته‌جمعی استعفا دهند تا جلوی رهبری جرمی کوربین چپگرا را گرفته و حزب را مجبور به تعلیق انتخابات کند اما در این کار ناموفق بود.

همچنین گوردون براون، نخست‌وزیر اسبق انگلیس نیز با حمله به کوربین از حزب کارگر خواست تا خود را به یک حزب اپوزیسیون بی‌قدرت تبدیل نکند. وی گفت: جرمی کوربین حزب کارگر را تا حد یک حزب صرفا معترض تنزل خواهد داد.

انتهای پیام

کد N924444