با هدف نجات نفتکش ایرانی؛

ناوگروه نداجا با دو گروه از دزدان دریایی در خلیج عدن مقابله کرد

سیاسی

روابط عمومی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: دو گروه دزدان دریایی که در مقاطع مختلف زمانی قصد هجوم به نفتکش ایرانی را داشتند پس از حضور به موقع ناوگروه سی و پنجم نداجا متواری شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، دو گروه دزدان دریایی به فاصله هفت ساعت و در موقعیت های جغرافیایی متفاوت در حالی که نفتکش ایرانی قصد عبور از تنگه باب المندب در خلیج عدن را داشت به آن هجوم آورده و ناوگروه سی و پنجم نیروی دریایی ارتش با اعزام تکاوران مستقر در ناوشکن جمهوری اسلامی ایران الوند به محدوده درگیری در هر دو مرحله دزدان را ناکام گذاشت.

بر اساس این گزارش، گروه اول دزدان دریایی با ۶ فروند قایق و گروه دوم علاوه بر استفاده از تجهیزات و سلاح های بیشتر قایق های خود را به ۱۱ فروند افزایش دادند اما هر دو این گروهها با حضور به موقع تکاوران ناوگروه سی و پنجم نیروی دریایی ارتش مواجه شده و متواری شدند.

گفتنی است، این یکصد و هشتاد و ششمین درگیری دزدان دریایی با ناوگروههای ارتش است که در تمامی آنها کشتی های تجاری و نفتکش ایرانی و سایر کشورها که از نیروی دریایی ارتش درخواست کمک کرده بودند نجات یافته و منجر به ناکامی دزدان دریایی شده بود.

ناوگروه سی و پنجم نیروی دریایی ارتش متشکل از ناو جمهوری اسلامی ایران بندرعباس و ناوشکن جمهوری اسلامی ایران الوند ابتدای مردادماه سال جاری مأموریت خود را در آبهای آزاد و بین المللی شروع کرده است.