سیاست های متناسب با شرایط پساتحریم به تایید رییس جمهور رسید

دولت یازدهم,حسن روحانی,تحریم اقتصادی

رییس جمهوری در نشست ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی، سیاست های متناسب با شرایط پساتحریم را برای جهش در صادرات کالا و خدمات تایید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در یکصد و بیست و یکمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی که به ریاست رییس جمهوری تشکیل شد بر ضرورت حمایت همه جانبه از تولیدات صادرات گرا تاکید کرد.

وی از همه دستگاه های ذیربط خواست که با استفاده از فرصت حاصل از رفع تحریم ها و دسترسی به بازارهای جهانی برای افزایش بهره وری و ایجاد فرصت های شغلی پایدار جوانان برنامه ریزی کنند.

گزارش وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این جلسه در مورد وضعیت و روند صادرات غیر نفتی کشور مورد بررسی قرار گرفت و سیاست های متناسب با شرایط پسا تحریم برای جهش در صادرات کالا و خدمات به تایید رییس جمهوری رسید.

بر اساس این تصمیمات، صدور ضمانت نامه های بانکی برای صادرات خدمات فنی و مهندسی تسهیل خواهد شد و اعتبارات صادراتی از محل منابع صندوق توسعه ملی برای حضور در بازارهای هدف تخصیص خواهد یافت.

تقویت سرمایه صندوق ضمانت صادرات و تسریع در خدمات گمرکی از دیگر تصمیمات این جلسه بود.

همچنین مقرر شد مجوزها و ممنوعیت های موردی برای صادرات حذف شود و سازمان امور مالیاتی، تسهیلات لازم را در مورد استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادر کنندگان کالا و استفاده از کالاهای سرمایه ای تولید داخل در مناطق آزاد تجاری، فراهم کند.

2727

کد N924132