وزیر دفاع:

دکترین جمهوری اسلامی ایران همیشه بر مبنای دفاع بوده است

وزير دفاع,حسين دهقان

ووزیر دفاع با تأکید بر این‌که دفاع ما همواره متکی بر مردم بوده است و در جنگ هشت ساله این را به خوبی نشان دادیم، گفت: امروز هم عمق استراتژی ما پشتوانه عمیق مردمی است و باعث افتخار ماست که از عمده دلایل بازدارنده در کشور ما بهره‌مندی از ملتی وفادار، منسجم، یکپارچه و ولایی است که حاضر است همه هستی خود را پای نظام آورد و از نظام دفاع کند.

ووزیر دفاع با تأکید بر این‌که دفاع ما همواره متکی بر مردم بوده است و در جنگ هشت ساله این را به خوبی نشان دادیم، گفت: امروز هم عمق استراتژی ما پشتوانه عمیق مردمی است و باعث افتخار ماست که از عمده دلایل بازدارنده در کشور ما بهره‌مندی از ملتی وفادار، منسجم، یکپارچه و ولایی است که حاضر است همه هستی خود را پای نظام آورد و از نظام دفاع کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار حسین دهقان در اجلاس شورای هماهنگی حقوقی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی با اشاره به این‌که جایگاه وزارت دفاع در مجموعه اداری کشور به صورت بینابینی است که از یک طرف عضوی از دولت و از طرف دیگر بخشی از نیروهای مسلح است، اظهار کرد: وزارت دفاع هم بخشی از دستگاه‌های اجرایی دولتی و هم بخشی از نیروهای مسلح است اما مأموریت اصلی وزارت دفاع پشتیبانی از نیروهای مسلح است.

وزیر دفاع با تأکید بر این‌که وزارت دفاع باید قادر به پشتیبانی از نیروهای مسلح باشد، افزود: باید به نحوی از نیروهای مسلح پشتیبانی کنیم که آنها قادر باشند مأموریت خود را در مواجهه با تهدید و تأمین امنیت ملی به نحو احسن انجام دهند.

وی با بیان این‌که امروز نظام بین‌الملل در حال گذار است و در واقع نظام مستقری برای نظارت بر روابط بین کشورها و هویت‌های سیاسی مستقل وجود ندارد، تصریح کرد: امروز مساله تأمین امنیت منطقه‌ای مطرح است و ما به عنوان کشوری که در منطقه‌ای حساس و در معرض تهدیدهای گوناگون هستیم نیروهای مسلح‌مان باید بتوانند روند تهدیدات را درک و فهم کنند و متناسب با آن در مقابل استراتژی‌های مختلف خود را تجهیز کرده و آماده مواجه، با هدف کسب پیروزی باشند.

دهقان با تأکید بر این‌که دکترین جمهوری اسلامی ایران همیشه بر مبنای دفاع بوده است، خاطرنشان کرد: هیچ کجا در ساختارها و تجهیزاتمان و رهبری‌ها نگاه تهاجمی نداریم بلکه نگاه ما دفاعی است و عنصر پایه‌ای آن بازدارندگی خواهد بود. به نحوی که دشمنان جرأت نکنند اقدامی علیه ما انجام دهند و در صورتی که مرتکب خطایی شدند از کرده‌شان پشیمان شوند.

وزیر دفاع با اشاره به اهمیت برداشت دشمن از توانمندی‌ها، قابلیت‌ها و اراده ما، گفت: در مجموعه صنایع دفاعی نگاه ما این است که بتوانیم نیازهای نیروهای مسلح را در مقابل تهدیدهای محتمل تجهیز کنیم به نحوی که فعالیت‌های آنها بازدارنده باشد.

دهقان با تأکید بر این‌که دفاع ما همواره متکی بر مردم بوده است و در جنگ هشت ساله این را به خوبی نشان دادیم، گفت: امروز هم عمق استراتژی ما پشتوانه عمیق مردمی است و باعث افتخار ماست که از عمده دلایل بازدارنده در کشور ما بهره‌مندی از ملتی وفادار، منسجم، یکپارچه و ولایی است که حاضر است همه هستی خود را پای نظام آورد و از نظام دفاع کند.

وزیر دفاع با تأکید بر این‌که ملت ما نیاز به سلاح هسته‌ای ندارد، خاطرنشان کرد: تکیه ما به عامل قدرت سازی است که توان آن از همه تسهیلات نظامی بیشتر است و آن اراده و حضور مردم است که در هشت سال جنگ تحمیلی و مقاومت مردم طی چند سال گذشته به خوبی آن را نشان داده‌ایم.

وی با بیان این‌که وزارت دفاع باید قادر باشد پشتیبانی از نیروهای مسلح را به خوبی انجام دهد، تصریح کرد: در این راستا در مسیر و بستر قانونی باید حرکت کنیم و قانون را محترم شماریم و با توجه به این‌که در نیروهای مسلح سلسله مراتب و انضباط ذاتی وجود دارد می‌توان انتظار داشت اجرای قانون نسبت به دستگاه‌های دیگر ساده‌تر باشد.

دهقان با اشاره به این‌که وزارت دفاع تماس‌های گسترده داخلی و بیرونی دارد که این موضوع می‌تواند مشکلات حقوقی برای ما ایجاد کند، توضیح داد: ما باید ضمن این‌که از حقوق خود دفاع کامل می‌کنیم، بتوانیم درک درستی از حقوق طرف مقابل داشته باشیم و در این راستا در هیأت مدیره‌ها عنصرهای مالی و حقوقی را در نظر گرفته‌ایم که تضمین کننده سلامت کار ما در بعد مالی و حقوقی خواهد بود.

وزیر دفاع با بیان این‌که تنقیح قانون به معنای برداشتن بار سنگین بوروکراسی اداری است که بر دست و پای دولت و ملت به گونه‌ای گره خورده که توان حرکت را از آنها گرفته است، تأکید کرد: باید به سمت تنقیح و ساده‌سازی قوانین برویم که جلوی دو فاجعه اداری یعنی فساد اداری و پارتی بازی را می‌گیرد.

دهقان در پایان گفت: ان‌شاءالله دولت بتواند زیرساخت‌های رفتاری و فرهنگ سازی در سطح ملی انجام دهدد تا قانون بتواند مبنای تعاملات ما در فضای خدمت رسانی باشد.

انتهای پیام

کد N923908