یدیعوت آحارونت:

ارتش اسرائیل به دنبال حمله زمینی به سوریه است

سیاسی

یک رسانه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که تل آویو خود را برای حمله زمینی به اراضی سوریه آماده می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری معا، ارتش رژیم صهیونیستی هفته گذشته در سطح گردان های خود در بلندی های اشغالی جولان تمرین نظامی انجام داد.

گفته می شود ارتش رژیم صهیونیستی قصد دارد به صورت محدود و با استفاده از نیروی زمینی خود به سوریه حمله کند. این رژیم اعلام کرده است که طبق ارزیابی های انجام شده، وضعیت جبهه شمالی فلسطین اشغالی بی ثبات است و امکان دارد لحظه به لحظه تغییر کند.

رژیم صهیونیستی این بهانه را مطرح کرده است که گروه های افراطی و تروریستی در سوریه سلاح شیمیایی در اختیار دارند و حمله به سوریه با هدف پاسخگویی به حملات احتمالی این گروه ها که مجهز به انواع سلاح ها همچون تسلیحات ضد تانک، تسلیحات خودکار، نارنجک و سلاح سبک هستند صورت می گیرد.

در همین حال روزنامه یدیعوت آحارونت چاپ رژیم صهیونیستی اعلام کرد که گروه تروریستی جبهه النصره که اصلی ترین گروه مسلح در بلندی های جولان است و تاکنون یک گلوله نیز به سوی فلسطین اشغالی شلیک نکرده است ممکن است در آینده رفتار دیگری داشته باشد. ادعای تل آویو و بهانه تراشی آن برای حمله به سوریه در حالی مطرح می شود که پیش از این گزارش های مستندی از ارتباط رژیم صهیونیستی با گروه جبهه النصر در بلندی های جولان منتشر شده بود.