ابراز امیدواری مقام روس بر ادامه همکاری‌های دیپلماتیک مسکو -واشنگتن

نماینده وزارت خارجه روسیه و نماینده ویژه رئیس جمهور این کشور در همکاری بین المللی امنیت اطلاعات اعلام کرد: روابط بین روسیه و آمریکا ناامید کننده نیست و دو کشور می‌توانند اقدامات دیپلماتیک مشترک مختلفی به انجام برسانند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ماه ژوئیه سازمان ملل در گزارشی قوانین فضای سایبری را اعلام کرد که تمامی کشورها موظف به رعایت آن هستند و تاکید کرد که هیچ کشوری حق تخریب زیرساخت‌های سایبری کشور دیگری را با استفاده از حملات سایبری ندارد.

در همین حال "آندره کروتسکیخ"، نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور همکاری‌های بین‌المللی امنیت اطلاعات در این باره اظهار کرد: این مساله که ما توانسته‌ایم با وجود اختلافات و تحریم‌ها باز هم به توافقی برسیم،، این گزارش را حتی معنادارتر می‌کند. این یک نشانه قوی سیاسی است که نشان می‌دهد روابط روسیه وآمریکا ناامید کننده نیست و ما می‌توانیم اقدامات دیپلماتیک جامع و مشترکی داشته باشیم.

این مقام روسی خاطرنشان کرد، مسکو و واشنگتن در گزارش مذکور سازمان ملل همکاری داشتند، سال گذشته روابط روسیه و غرب بر سر مساله اوکراین رو به زوال رفت. در سال 2014، اتحادیه اروپا در کنار آمریکا و تعداد دیگری از کشورها روسیه را به دخالت در امور داخلی اوکراین متهم و در واکنش به آن تحریم‌هایی را علیه مسکو اعمال کردند. این در حالی است که مقامات روسی مکررا این ادعاها را رد می‌کنند.

انتهای پیام

کد N923574