از سال 2011 تاکنون بیش از 300 زن در بحرین بازداشت شده‌اند

بحرين

یکی از مسئولان مرکز حقوق بشر بحرین با اشاره به اینکه این کشور بیشترین تعداد زنان زندانی را دارد، اعلام کرد که از سال 2011 تاکنون بیش از 300 زن در بحرین به دلایل عقیدتی و درخواست برای انجام اصلاحات سیاسی بازداشت و در زندان‌ها شکنجه شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی منامه پست، نضال سلمان، مسئول امور زنان، کودکان و روابط بین‌الملل در مرکز حقوق بشر بحرین اعلام کرد که از سال 2011 تاکنون در این کشور بیش از 300 زن بحرینی به اتهامات سیاسی بدون دلیل تحت بازداشت قرار گرفته‌اند و بسیاری از آنان تنها به دلیل بیان عقاید خود و درخواست آزادی، شکنجه شده و یا از کار اخراج شدند.

سلمان افزود: دولت بحرین باید احترام و شأن زنان را حفظ کند همانگونه که در قوانین بین‌المللی از جمله توافقنامه ویژه حقوق شهروندی و سیاسی و توافقنامه سیداو، متعهد به رعایت این موارد شده است.

وی در گفت‌وگو با روزنامه مراکشی الاخباریه نیز اظهار داشت: بحرین از نظر تعداد زنان بازداشت شده در مقام اول است در سال 2014 ، 31 زن بازداشت شدند که برخی از آنان پس از مدتی آزاد شده اما مابقی هنوز پشت میله‌های زندان هستند. از سال 2011 تاکنون نیز بیش از 300 زن تنها به دلیل حمایت از حقوق بشر و دعوت به انجام اصلاحات در بحرین بازداشت و شکنجه شده‌اند.

مسئول امور زنان، کودکان و روابط بین‌الملل بحرین ادامه داد: شکل ظاهری این گونه است که دولت بحرین مسائل مربوط به زنان را به ویژه پس از امضای توافقنامه‌های بین‌المللی بر مسائل سیاسی اولویت داده است اما در حقیقت تمامی زنانی که رژیم آل خلیفه برای سمت‌های رهبری تعیین می‌کند، یا از اعضای خاندان حاکم هستند یا با رابطه در این سمت‌ها قرار گرفته‌اند و البته این مساله تنها با هدف ارائه تصویری زیبا و جهانی از زن و سرپوش گذاشتن بر واقعیت بدون اینکه واقعا زن بحرینی نقشی ایفا کند، انجام می‌شود.

انتهای پیام

کد N923561