هدف صالحی از اهدای هدایای دوره وزارتش به موزه قزوین

وزیر خارجه پیشین کشورمان از جوانان خواست با اعتماد به نفس کامل آینده خوبی را برای خود تصور کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قزوین، علی‌اکبر صالحی صبح یک‌شنبه در مراسم افتتاح موزه هدایای جمهوری اسلامی ایران در قزوین در جمع خبرنگاران گفت: به دلیل اصالت قزوینی خود و خانواده‌ام احساس کردم که این موزه در قزوین تاسیس شده و باید هدایای زمان وزارت خارجه در آن نگهداری شود.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران ادامه داد: هدایایی که در موزه مفاخر قزوین به نمایش درآمده نمونه‌ای از اقتدار و جایگاه ایران اسلامی است و جوانان باید با دیدن آن به این جایگاه افتخار کنند و به خود ببالند.

وزیر خارجه پیشین کشورمان تصریح کرد: این هدایا متعلق به ملت است و باید به جایگاه اصلی خود باز می‌گشت، بنابراین بهترین مکان موزه‌ای در شهر قزوین بود تا جوانان و آیندگان به گذشته و حال خود افتخار کنند. این هدایا متعلق به شخص نیست و موزه بهترین مکان است تا جوانان با دیدن آن متوجه شوند که آینده روشنی دارند و از جایگاه فاخری برخوردارند و این هدایا بیانگر اقتدار و عظمت ایران اسلامی است که باید به آن بالید.

او خاطرنشان کرد: این هدایا نمونه بسیار کوچکی از اعتبار جمهوری اسلامی است تا جوانان با دیدن آن با قوت قلب بیش‌تر و اعتماد به نفس کامل آینده خوبی را برای خود تصور کنند.

رییس سازمان انرژی اتمی کشور هم‌چنین صبح امروز در بدو ورود به استان قزوین، به اتفاق استاندار قزوین در دفتر حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عبدالکریم عابدینی، حضور یافت و با نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین دیدار و گفت‌و گو کردند.

وی تحقیق و توسعه را امری ضروری دانست و افزود: بخشی از فعالیت‌های سازمان انرژی اتمی پژوهش و تحقیق است و در این راستا می‌توانیم پژوهش‌هایی که استان قزوین به آن نیازمند است را از طریق سازمان انرژی اتمی مورد حمایت قرار دهیم.

انتهای پیام

کد N923160