حسینی‌زنجانی:

فلسفه خلقت بشر معرفت الله است

حضرت علي‌اصغر ع

‌آیت‎الله حسینی‌زنجانی گفت: فلسفه خلقت بشر معرفت الله است و معرفت الله علت غایی تمام مکتب انبیاء و علت غایی خلقت بشر است.

‌آیت‎الله حسینی‌زنجانی گفت: فلسفه خلقت بشر معرفت الله است و معرفت الله علت غایی تمام مکتب انبیاء و علت غایی خلقت بشر است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، این استاد حوزه در نشست سالانه مسئولین مجمع جهانی حضرت علی اصغر گفت: کمال انسان در حقیقت الهی است انسان اگر به این مرحله برسد که عبد خدا شود به بالاترین درجه می‌رسد و مقام عبودیت مقام رفیعی است که تمام انبیاء الهی بدان تاکید دارند.

این استاد حوزه علمیه تصریح کرد: شناخت توحید واقعی به مثابه شناخت نبوت است و در ادامه آن ولایت و امامت آمده است نبوت و امامت زنجیره به هم متصل است و اگر در توحیدی امامت و نوبت نباشد ابتر و ناقص است.

حسینی زنجانی اضافه کرد: کمال دین با امامت است و ائمه معصومین ما در تقویت اعتقادات مردم تلاش زیادی کردند که تبیین اعتقادات مردم یکی از وظایف ائمه ماست و امامت سر توحید است و بدون امامت قادر به شناخت خدا نیستیم هدایت و توحید واقعی اصلی‌ترین رسالت ائمه است.

حسینی‌زنجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به واقعه عاشورا و مظلومیت خاندان عصمت و طهارت در این حادثه تاریخی افزود: صحنه‌های عاشورا دنیایی از حقانیت مکتب امام حسین(ع) است.

وی افزود: ترویج مکتب امام حسین(ع) و آشنایی نقش جوان با قیام حسینی مهمترین وظیفه ما در قبال نقش جوان برای ترویج مکتب اسلام و حفاظت از ارزش‌های اسلامی است.

انتهای پیام

کد N923068