مشاور کاخ سفید خواستار شد:

کلیساهای سیاه‌پوستان به حمایت از توافق هسته‌ای برخیزند

سیاسی

مشاور مورد اطمینان کاخ سفید و یکی از معروف ترین کشیشان سیاه پوست آمریکا، از همکاران خود در تمامی کلیساهای ایالات متحده خواست تا در حمایت از توافق هسته ای ایران وارد عمل شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، «آلفرد شارپتون» در گفتگو با هافینگتون پست کشیشان سیاه پوست آمریکا را دعوت به حمایت از توافق هسته ای ایران و تلاش برای تصویب آن در کنگره آمریکا کرد. 

شارپتون که از فعالان مدنی آمریکا و معروف ترین مجری های تلویزیونی و رادیویی آمریکا محسوب شده و سابقه تلاش برای نامزدی دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری را داشته و هم اکنون از مورد اعتمادترین مشاوران کاخ سفید محسوب می شود در اظهارات خود با اشاره به تلاش برخی گروه ها برای مخالفت با توافق هسته ای ایران گفت: ما با شرایطی رو به رو هستیم که اگر جنگی وجود داشته باشد، جامعه ما (سیاه پوستان) همواره، به شکلی نابرابر، سهم بیشتری را در خدمات مسلحانه خواهد داشت و در اینجا بحث های زیادی بین خانواده هایی وجود دارد که در معرض خطر خواهند بود.

شارپتون افزود: من از مسئولان همه کلیساهای سیاه پوستان می خواهم روز یکشنبه به پشت تریبون های خود بروند و از سناتورها و اعضای کنگره بخواهند به طرح هسته ای ایران رأی مثبت بدهند.