دبیر اتحادیه تلویزیون و رادیو‌های اسلامی عنوان کرد

گردهمایی رسانه‌های اسلامی در گیرودار جنگی خطرناک

اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی

«امروز در حالی هشتمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه و برنامه‌های جانبی آن را برگزار می‌کنیم که متأسفانه جهان اسلام درگیر یک جنگ نیابتی بسیار خطرناکی شده است.»

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، علی کریمیان، دبیر هشتمین اجلاس اتحادیه تلویزیون و رادیو‌های اسلامی در ابتدای این مراسم ضمن خوشامدگویی به مدیران شبکه‌های عضو اتحادیه، ششمین بازار فیلم اسلامی، خانواده شهدا و همچنین دکتر علی‌اکبر ولایتی (مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی)، دکتر نوری المالکی، عمران زعبی (وزیر اطلاع‌رسانی سوریه)، عبدالباری جهانی (وزیر فرهنگ و اطلاعات افغانستان)، هیات رسانه‌ای کشور عراق، هیات رسانه‌ای لبنان و همچنین سفرای کشورهای اسلامی نکاتی را درباره اهداف هشتمین اجلاس یادآور شد.

کریمیان گفت:‌ امروز در حالی هشتمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه و برنامه‌های جانبی آن را برگزار می‌کنیم که متأسفانه جهان اسلام درگیر یک جنگ نیابتی بسیار خطرناکی شده است. امروز با توطئه استکبار جهانی و با دلارهای کشورهای منطقه و تجهیز و بکارگیری و فعال کردن گروه‌های تکفیری و تروریستی و گسترش خشونت و افراط‌گرایی، جهالت و نادانی در راستای پروژه اسلام هراسی غرب شاهد اتفاقات بسیار ناگواری هستیم که چهره بسیار خشن، افراطی، بدون منطق و جاهلانه را از اسلام به نمایش گذاشته است.

دبیر هشتمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه تلویزیون و رادیو‌های اسلامی در عین حال گفت: غول رسانه‌ای اسکتبار و صهیونیسم جهانی و اکثر رسانه‌های منطقه که با پول و سرمایه امت اسلامی اداره می‌شود، در خدمت این پروژه شوم قرار گرفته است.

وی در ادامه یادآور شد: تحریف دین، تغییر احکام اسلامی و برداشت‌های سطحی از قرآن کریم و سنت الهی، رفتارهای غیراخلاقی و غیرانسانی و سبوعانه، همه این‌ها نتیجه یک فرهنگ وارداتی و شبیه‌سازی جنایت‌ها در داخل اسلام است.

کریمیان با اشاره به اتفاقاتی که امروزه در کشور سوریه، عراق، لبنان، فلسطین، افغانستان، پاکستان و اخیرا در یمن در حال رخ دادن است، گفت: همه این اتفاقات در راستای تکمیل پروژه اسلام هراسی و تأمین امنیت و منابع استکبار جهانی و دشمن اصلی امت اسلامی یعنی رژیم اسرائیل است.

وی در عین حال گفت: تنها جرم ملت و دولت سوریه این است که از ملت مظلوم فلسطین و از جبهه مقاومت پشتیبانی می‌کند؛ لذا باید با چنین بحرانی روبرو شود. امروز کشورهای سوریه، عراق، یمن، لبنان، افغانستان و پاکستان هم قربانیان این توطئه هستند. متأسفانه در همین ایام شاهد تجاوز رژیم آل سعود به ملت مظلوم یمن هستیم و دیپلماسی زور و دلار موجب شده سکوت مرگباری در مقابل این همه جنایت حاکم شود و البته آل سعود در کشتن مردم بی‌گناه، زنان و پیران و به خصوص کودکان، تخریب مساجد، بیمارستان‌ها، مدارس، خانه‌های مسکونی و حتی قبرستان‌ها و بناهای تاریخی روی صهیونیست‌ها را سفید کرده است.

وی همچنین یادآور شد: همه این حرکت‌ها برای درگیر کردن جهان اسلام و به تحلیل رفتن سرمایه‌های مادی و معنوی، اقتصادی، انسانی و بالاتر از آن احساس بی‌هویتی در جهان اسلام است. در حالی که اسلام دین مودت و برادری است، دین بندگی و زندگی است، اسلام دین همزیستی و دین پیامبر عظیم‌الشأن اسلام است که در این سال‌ها بدترین توهین‌ها به ساحت مقدس ایشان شده است.

وی در بخش پایانی سخنان خود مطرح کرد: رحمت نه فقط برای مسلمین و مومنین بلکه برای همه انسان‌ها و برای کل عالم است. تنها راه برون رفت از این توطئه شوم دشمنان اسلام و مسلمین و دشمنان بشریت پرداختن به چهره رحمانی اسلام و وجود مبارک رحمت‌العالمین است. از این روست که اجلاس هشتم اتحادیه با شعار «پیامبر رحمت، رسالت رسانه‌های مقاومت» کار خود را آغاز می‌کند تا با بسیج رسانه‌ای گسترده نسبت به معرفی اسلام واقعی و زدودن غبار افراطی‌گری و تکفیر و خشونت از چهره اسلام عزیز اقدام کند.

کریمیان همچنین با اشاره به رویکرد و هدف هشتمین اجلاس یادآور شد: ما در این انجمن جمع شدیم تا با صدای رسا اعلام کنیم که ما در کنار مظلوم خواهیم ایستاد و به مبارزه با ظالم ادامه خواهیم داد و تلاش خواهیم کرد طراحی دشمن در ارائه چهره غیرواقعی از اسلام و مسلمین را تغییر و به جهانیان نشان خواهیم داد که اسلام دین مودت، محبت و برادری است و پیامبر عظیم‌الشأن اسلام، حضرت محمد مصطفی (ع) پیامبر رحمت برای همه بشریت است.

کریمیان در پایان سخنان خود به برنامه‌هایی که قرار است در هشتمین اجلاس اتحادیه تلویزیون و رادیوهای اسلامی رونمایی شود اشاره کرد که رونمایی از نشان هلال مدیا، تجلیل از خانواده شهدا و تجلیل از فیلمساز برجسته جهان اسلام از جمله این اقدامات است.

به گزارش ایسنا، هشتمین مجمع عمومی اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی با شرکت شبکه‌ها و موسسات عضو و ششمین بازار فیلم اسلامی و پنجمین نمایشگاه تجهیزات و فناوری رسانه ای با شعار «پیامبر رحمت (ص)، رسالت رسانه‌های مقاومت» از 25 تا 27 مرداد ماه سال 94 در مرکز همایش‌های سازمان صداوسیما برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کد N922525