رییس کل دادگستری استان تهران:

وجود پرونده‌های چندین ساله در عدلیه با روح عدالت سازگاری ندارد

دادگستري

رییس کل دادگستری استان تهران به‌طور سرزده از حوزه قضایی شهرستان پاکدشت بازدید کرد و از نزدیک با همکاران قضایی و اداری به گفت‌وگو پرداخت.

رییس کل دادگستری استان تهران به‌طور سرزده از حوزه قضایی شهرستان پاکدشت بازدید کرد و از نزدیک با همکاران قضایی و اداری به گفت‌وگو پرداخت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامحسین اسماعیلی ضمن تقدیر از زحمات ارزشمند قضات و کارمندان این حوزه قضایی، اظهار کرد: از آنجایی که امر قضا از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است؛ لذا شأن و منزلت قاضی در جامعه باید حفظ شود، البته ضروریست قضات در کمال تواضع و فروتنی و با رعایت عدالت به رسیدگی امور حقوقی مردم مبادرت ورزند تا از این طریق، رفته رفته اعتماد عمومی نسبت به دستگاه قضا که قدری مخدوش شده اصلاح شود.

وی افزود: به‌طور قطع عملکرد مثبت همکاران قضایی و اداری در عرصه خدمت‌رسانی به مردم می‌تواند در این باب نقش کلیدی ایفا کند.

رییس کل دادگستری استان تهران بیان کرد: مطابق با قانون، همکاران محترم به‌ویژه قضات عزیز ضمن رعایت نظم دقیق در خصوص حضور به‌موقع در محل کار، باید با مدیریت زمان نسبت به رسیدگی به پرونده‌ها در زمان مناسب اقدام کنند تا طعم شیرین عدالت در کام مراجعین احساس شود.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: لازم است همراه با کنترل دقیق دعاوی و شکایات در مرحله ارجاع و جلوگیری از پرونده‌سازی‌ های بی‌مورد درباره پرونده‌های مسن با اتخاذ تدابیر مناسب و برنامه‌ریزی صحیح تعیین تکلیف شود؛ چرا که وجود پرونده های چندین ساله در عدلیه با روح عدالت سازگاری ندارد.

وی ادامه داد: در این راستا ضروریست مدیران قضایی با اعمال نظارت مستمر و دقیق به کلیه بخش های زیرمجموعه خود، راجع به این امر مهم نیز اشراف کامل داشته و آن را پیگیری کنند.

اسماعیلی آنگاه با اشاره به امر مهم استفاده از فناوری‌های نوین اظهار کرد: بطور قطع بهره گیری از IT در بخش های مختلف قضایی که مورد تاکید ریاست محترم قوه قضائیه بوده و جزء برنامه های کلان قوه به شمار می رود و تصمیمات مهم نیز بر اساس اطلاعات حاصله از این طریق اتخاذ می شود، فوق العاده حائز اهمیت است.

وی گفت: می‌طلبد در مجموعه‌های قضایی، این موضوع بسیار جدی تلقی شده و وفق دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی قوه قضائیه و به نحو دقیق اعمال شود؛ بنابراین توصیه می‌کنم همکاران درباره اجرای سیستم سمپ با جدیت بیشتری اقدام کنند.

رئیس کل دادگستری استان تهران که ضیایی مدیر حفاظت و اطلاعات نیز وی را همراهی می کرد، از قسمت های مختلف حوزه قضایی شهرستان پاکدشت بازدید و از نزدیک با همکاران قضایی و اداری و همچنین تعدادی از مراجعین به گفت‌وگو پرداخت.

انتهای پیام

کد N922516