صادق الشرفی در گفتگو با مهر:

استراتژی‌های جدید ارتش یمن/ سعودی‌ها چاره‌ای جز عقب‌نشینی ندارند

سیاسی

نماینده جبهه مردمی مواجهه با تجاوز نظامی عربستان در یمن، با اشاره به استراتژی جدید این کشور برای مقابله با سعودی ها، گفت: ارتش و مردم یمن در مرزهای یمن بسیج شده‌اند و آماده‌اند متجاوزگران را ادب کنند.

سید الصادق الشرفی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تحولات یمن و وضعیت داخلی این کشور، گفت: تحولات جدید یمن با تاکتیک‌های جدیدی از طرف ارتش یمن و کمیته‌های مردمی همراه بوده است و دلیل آن استفاده عربستان از سلاح‌های ممنوعه است.

وی افزود: استراتژی‌های جدید یمن شامل کمین‌ها، حملات به تمام تانک‌ها و زره‌پوش‌های سعودی و حمله به پایگاه‌های نظامی عربستان است.

رئیس ائتلاف جوانان یمن ادامه داد: ارتش و مردم یمن در مرزهای کشورمان بسیج شده‌اند و آماده‌اند متجاوزگران که مرزهای شمالی یمن را مورد حمله قرار داده‌اند، ادب کنند.

الشرفی با اشاره به وضعیت انسانی در یمن اظهار داشت: وضعیت انسانی در یمن بسیار بحرانی است و با توجه به اقداماتی که صورت گرفته و صدمه دیدن زیرساخت‌های کشورمان، هم‌اکنون مردم یمن در وضعیت بسیار دشواری به سر می‌برند.

نماینده جبهه مردمی مواجهه با تجاوز نظامی عربستان در یمن، خاطرنشان کرد: در یمن مشکلات جدی وجود دارد و مواد غذایی و دارویی کم است و حتی وضعیت بیمارستان‌ها اصلا مناسب نیست و از سوی دیگر بنزین برای خودروها نیز وجود ندارد.

وی با اشاره به لغو آتش‌بس اخیر بین یمن و عربستان، گفت: متجاوز سعودی هیچ‌گاه کمک به مردم یمن برایش مطرح نبوده و اگر هم آتش‌بسی صورت گیرد، تنها وجهه رسانه‌ای داشته است و اولین کسی که آتش‌بس را لغو می‌کند، طرف سعودی است.

رئیس ائتلاف جوانان یمن اظهار داشت: آتش‌بس اخیر که توسط سازندگان جنگ انجام شد، دوامی نداشت و عربستان بلافاصله آن را نقض کرد و دلیل آن هم این است که برای آنها وضعیت بد انسانی در یمن اصلاً مهم نیست و به دنبال اهداف پلید خود هستند.

الشرفی با بیان اینکه طرح صلح سازمان ملل برای یمن تنها بازی رسانه‌ای است، افزود: امروز تمام جهان فهمیده‌اند که متجاوزان در تجاوز خود به یمن چه فجایعی را به بار آورده‌اند و سعی می‌کنند از لحاظ رسانه‌ای، این نکته را به مردم جهان برسانند که به دنبال صلح نیستند.

وی با اشاره به تحرکات اخیر عربستان سعودی در مرزهای یمن، خاطرنشان کرد: تجاوزگران سعودی به این نکته رسیده‌اند که دیگر نمی‌توانند به یمن سیطره داشته باشند و مطمئناً شکست خورده و مجبور به عقب‌نشینی می‌شوند.

نماینده جبهه مردمی مواجهه با تجاوز نظامی عربستان تصریح کرد: مردم یمن در قالب ارتش و کمیته‌های دفاع یمن آماده‌اند تا تاکتیک‌ها و روش‌های جدیدی را به اجرا بگذارند و در آینده‌ای نزدیک، عربستان سعودی چاره‌ای جز عقب‌نشینی نخواهد داشت.