پنج انفجار همزمان بغداد را لرزاند / پیشروی نیروهای عراقی‌ در رمادی ادامه دارد

عراق

همزمان با پیشروی نیروهای عراقی در شهر رمادی و تلاش آنها برای محاصره کامل این شهر و درگیری‌های سخت در الانبار، پنج انفجار همزمان بغداد را لرزاند که موجب کشته شدن 21 تن و زخمی شدن حدود 100 تن دیگر شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه الجزیره، منابع پلیس عراق اعلام کردند، شدیدترین انفجارها در منطقه الحبیبیه در شرق بغداد رخ داد به طوریکه انفجار خودروی بمب گذاری شده در داخل یک نمایشگاه ماشین منجر به کشته شدن 12 تن و زخمی شدن 71 تن و نیز وحشت زیاد مردم شد.

در منطقه الاسکان در غرب بغداد نیز انفجار بمبی که یک محله مسکونی را هدف قرار داده بود دو کشته و هشت زخمی برجای گذاشت.

در انفجار بمبی دیگر در نزدیکی بازار میوه و تره‌بار در محله المدائن در جنوب بغداد سه تن کشته و 11 تن زخمی شدند.

اما در منطقه جسر دیالی در جنوب بغداد بر اثر انفجار بمبی که در مسیر کار گذاشته شده بود دو تن کشته و هفت تن دیگر زخمی شدند.

همچنین بر اثر انفجار بمبی در نزدیکی تعمیرگاه‌های ماشین در منطقه التاجی در شمال بغداد دو تن کشته و پنج تن دیگر زخمی شدند.

همچنین به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، نیروهای عراقی که در مرحله دوم آزادسازی استان الانبار، بزرگترین استان این کشور منطقه «المضیق» در شرق رمادی را پس از درگیری‌های شدید با داعش آزاد کردند همچنان به پیشروی خود در مرکز الانبار ادامه داده و تلاش می‌کنند تا این شهر را به طور کامل محاصره کنند.

حملات غافلگیرانه نیروهای عراقی تروریست‌های داعش را مجبور کرده تا به سمت شهر رمادی عقب‌نشینی کنند. برنامه نیروهای عراقی در حال حاضر محاصره شهر رمادی از تمامی محورهاست تا مسیرهای امدادرسانی به داعش در این شهر را قطع کنند.

به گفته منابع امنیتی، در حملات جنگنده‌های «ائتلاف ضدداعش» نیز ده‌ها تن از تروریست‌ها از جمله یکی از رهبران برجسته این گروه در غرب الانبار از پای درآمدند.

همچنین گروهی که مسوول اطلاع‌رسانی درخصوص جنگ علیه داعش است، اعلام کرد که طی عملیات نیروهای عراقی و داوطلبان مردمی در استان‌های الانبار، صلاح‌الدین و مناطق دیگر در کشور بیش از 125 داعشی کشته شده‌اند.

به گفته منابع، طی انفجاری در پادگان نظامی در منطقه «الروفه» واقع در شمال شرق فلوجه نیز چند نظامی کشته شده‌اند.

در حال حاضر درگیری‌ها در منطقه «حصیبه»، «البوذیاب» و «الخالدیه» در شمال و شرق رمادی در جریان است و جنگنده‌های ائتلاف نیز در عملیات آزادسازی رمادی شرکت می‌کنند.

همزمان با پیشروی نیروهای عراقی داعش برای جبران شکست خود دست به انفجارهای متعدد علیه این نیروها در مناطق مختلف می‌زند و به پایگاه‌های ارتش و نیروهای مردمی در شهر بیجی واقع در استان صلاح‌الدین حمله کرده است.

به گفته منابع، داعش کنترل مناطقی در این شهر را در دست گرفته است.

پیشمرگ‌های اقلیم کردستان عراق نیز چند عامل انتحاری را که قصد انجام حملات علیه پایگاه‌های پیشمرگ را داشتند در شهر موصل از پای درآوردند.

از سوی دیگر، منابع عراقی اعلام کردند که داعش 15 زن را به دلیل عدم مشارکت در جهاد نکاح در پادگان الغزلانی در غرب موصل اعدام کرده است.

انتهای پیام

کد N922340