محمدجواد هاشمی نژاد تشریح کرد

جزییات دومین کنگره بین‌المللی 17 هزار شهید ترور در تهران

ايران,ترور,تروريست,تروريسم,شهدای ترور

دبیر دومین کنگره بین‌المللی 17 هزار شهید ترور ، اعلام کرد : کنگره بین المللی 17 هزار شهید ترور، در تاریخ نهم و دهم شهریورماه در تهران برگزار می‌شود .

محمدجواد هاشمی‌نژاد ، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )، با بیان این که در این کنگره بین المللی 50 شخصیت علمی و متفکر در این حوزه از قاره های مختلف جهان حضور دارند ، به پشتوانه علمی این کنگره اشاره و تصریح کرد: در این راستا تاکنون چندین نشست با موضوع ترور با حضور اساتید حقوق بین الملل و علوم سیاسی از دانشگاه های مختلف در دانشگاه های کشور برگزار کردیم .

وی با بیان این که هدف اصلی برگزاری این همایش تبیین ابعاد این جنایت در سطح داخلی و بین المللی است ، ادامه داد : برای این کنگره به مانند کنگره قبلی که حدود دو سال پیش در سطح داخلی برگزار شد ، مقالات خوب و فراوانی در مورد تروریسم از سوی اندیشمندان و متفکران این حوزه ، ارسال شده است.

دبیرکل کانون هابیلیان با بیان این که مقالات ارسال شده برای این کنگره از داخل و خارج از کشور است ، تاکید کرد : مقالات برتر در این حوزه در کنگره ارائه خواهند شد و قطعا این کنگره می تواند زمینه مناسبی برای پرداختن به این موضوع و انجام اقدامات حقوقی در سطح بین المللی برای پیگیری های جنایت های انجام شده در این چارچوب باشد .

محمدجواد هاشمی نژاد همچنین از حضور و سخنرانی تعدادی از مسئولان عالی رتبه کشورمان در این همایش خبر داد .

به گزارش ایسنا ،دومین کنگره بین‌المللی ۱۷هزار شهید ترور با پیام «ایران قربانی تروریسم» برگزار می‌شود و تعدادی از سفرای خارجی و نمایندگی از سازمان ملل و برخی مجامع دیگر به منظور انتقال پیام این کنگره ، در کنگره حضور خواهند داشت.

انتهای پیام

کد N922326