جلالی زاده: برخی نمایندگان، دولت را رقیب خود می‌دانند

مجلس شوراي اسلامي,وزير اقتصاد

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برخورد مجلس با وزیر اقتصاد، گفت: برخی نمایندگان دولت را رقیب خود می‌دانند پس تلاش می‌کنند تا دولت موفقیتی بدست نیاورد.

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برخورد مجلس با وزیر اقتصاد، گفت: برخی نمایندگان دولت را رقیب خود می‌دانند پس تلاش می‌کنند تا دولت موفقیتی بدست نیاورد.

جلال جلالی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به این‌که برخی نمایندگان برای دولت مانع ایجاد می‌کنند تا دولت موفق به حل مشکلات مردم نشود، اظهار کرد: متأسفانه این نمایندگان وامدار دولت قبلی و رقیب دولت فعلی بوده و چون از رقیب خود شکست خورده‌اند، برای دولت مشکل ایجاد می‌کنند.

وی در ادامه اظهار عقیده کرد: نمایندگان با تذکر، سوال و استیضاح سعی می‌کنند دولت را سرگرم کنند تا دولت نتواند وعده‌های خود را محقق کند زیرا آنها شکست دولت را موفقیت خود می‌دانند. با این‌که چند ماهی بیشتر از عمر نمایندگی آنها باقی نمانده ولی باز هم برای دولت مانع درست می‌کنند.

جلالی‌زاده درباره نحوه تعامل دولت با این نمایندگان خاطرنشان کرد: دولت در یک حالت می‌تواند تسلیم این نمایندگان شود که این اتفاق ممکن نیست زیرا در این شرایط این دولت، پشتوانه مردمی خود را از دست می‌دهد. در حالت دیگر دولت و وزرا باید با کمال شهامت در مجلس واقعیات را به مردم بگویند. به نظر من دولت باید راه دوم را برگزیند.

این فعال سیاسی ادامه داد: وزرا باید به مردم بگویند که دلیل این همه تذکر،‌ سوال و استیضاح نه ناتوانی وزرا بلکه رویکرد سیاسی نمایندگان است.

وی در پایان گفت: این نمایندگان چون در انتخابات شکست خورده‌اند و احتمال پیروزی آنها در انتخابات مجلس دهم هم ضعیف است برای دولت مشکل درست می‌کنند. موفقیت دولت در حل مشکلاتی که ناشی از عملکرد دولت قبلی و مجلس فعلی است، خوشایند این نمایندگان نیست.

انتهای پیام

کد N922257