خالد مشعل: در امور داخلی مصر و سوریه دخالت نمی‌کنیم

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس فلسطین ضمن تاکید بر اینکه این جنبش برای مداخله در امور داخلی مصر یا سوریه تلاش نمی‌کند، تاکید کرد: ما از زمان حسنی مبارک و همچنین در دوره محمد مرسی با مصر همکاری کرده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خالد مشعل، رئیس دفترسیاسی جنبش حماس فلسطین در مصاحبه‌ای با شبکه بی بی سی تاکید کرد: ما از زمان حسنی مبارک (دیکتاتور سابق مصر) و همچنین در زمان تشکیل شورای نظامی و دوره محمد مرسی، رئیس جمهوری پیشین مصر با این کشور همکاری کرده‌ایم و در حال حاضر نیز اقدامات مثبت و گشایشی در روابط ما با مصر وجود دارد.

وی تاکید کرد: ما هیچ گاه برای مداخله در امور داخلی مصر یا سوریه تلاش نکرده و سیاست ما مبتنی بر عدم ایجاد بحران با این کشورهاست. ما مهمان کشورهای بودیم که به آن سفر کرده‌ایم و هدف ما بسیج مردم برای حمایت از مساله فلسطین علیه اشغالگران اسرائیلی و اقدامات آنها در شهرک سازی‌ها، تجاوز به مردم بیگناه فلسطین و تلاش آنها برای یهودی سازی قدس بوده است.

مشعل افزود: اشغال‌گران اسرائیلی غزه را به زندان بزرگی پس از محاصره زمینی و دریایی آن تبدیل کرده‌اند تا مقاومت فلسطین را به زانو درآورند. اما اسرائیل در این هدف خود موفق نشده و برعکس غزه به قدرت سختی تبدیل شده که اسرائیل را بسیار نگران می‌کند.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در خصوص آشتی ملی فلسطین نیز تاکید کرد: متاسفانه سخنان خوبی در خصوص آتش بس وجود ندارد چرا که تا این لحظه آتش بس به نتیجه مطلوبی که شایسته مردم فلسطین باشد نرسیده است. اما من، حماس یا فتح را در این زمینه سرزنش نمی‌کنم.

انتهای پیام

کد N922230