پیوستن یکی دیگر از سناتورهای آمریکایی به مخالفان توافق

سیاسی

سناتور «جف فلیک» سناتور جمهوریخواه ایالت آریزونا اعلام کرد که علیرغم لابی گسترده کاخ سفید، به لایحه دولت باراک اوباما درباره توافق هسته ای با ایران رای منفی خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سناتور «جف فلیک» اعلام کرد که علیرغم تلاش کاخ سفید برای متقاعد کردنش به رای موافق به توافق هسته ای با ایران، وی از این توافق حمایت نخواهد کرد و به آن رای منفی می دهد.

سناتور فلیک با انتشار بیانیه ای درباره مخالفت خود با توافق هسته ای مدعی شد : توافقی که بین ایران و آمریکا و دیگر قدرت های جهانی بدست آمده نمی تواند مانع از توانایی ایران برای تولید بمب هسته ای یا دسترسی ایران به مواد لازم برای ساخت این بمب در مدت زمان مشخص شود.

در این بیانیه تصریح شده است که براساس توافق هسته ای بدست آمده نمایندگان کنگره و دولت بعدی آمریکا محدودیت های فراوانی را برای پاسخ به هرگونه رفتار غیر هسته ای ایران در منطقه خواهد داشت.

گفتنی است ایران و گروه ۱+۵ متشکل از آمریکا، روسیه، انگلیس، فرانسه، چین و آلمان در روز ۲۳ تیرماه به توافقی تاریخی برای حل و فصل نهایی موضوع هسته ای ایران دست یافتند. نمایندگان آمریکایی با تصویب طرحی قانونی دولت اوباما را موظف کرده اند که متن این توافق را به تایید کنگره برساند.