داعش از اخوان المسلمین مصر برای بیعت دعوت کرد

گروه تروریستی داعش از اخوان المسلمین در مصر خواست تا با این گروه بیعت کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)‌، به نقل از خبرگزاری وطن، گروه تروریستی داعش از اخوان المسلمین خواست تا "ولایتی" وابسته به آن‌ها را در مصر زیر پرچم داعش ایجاد کرده و برای سرنگونی نظام عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر تلاش کند.

این درخواست در سالگرد حمله ارتش و نیروهای امنیتی مصر به حامیان محمد مرسی، رئیس جمهوری سابق مصر در دو میدان رابعة العدویه و النهضه در سال 2013 مطرح شد.

ابو اسامه القاهری، یکی از سرکرده های داعش در بیانیه‌ای با دعوت از اخوان المسلمین جهت بیعت با این گروه گفت: اخوان المسلمین یک فرصت طلایی برای پیوستن به ما را در اختیار دارد و در غیر این صورت آن‌ها باید به اوضاع کنونی راضی شده و از صحنه کاملا کنار روند.

وی تصریح کرد: حامیان مرسی باید از برگزاری تظاهرات روزانه علیه سیسی که هیچ فایده‌ای ندارد و تنها کشته‌هایی به بار می‌آورد، دست بکشند. آن‌ها باید سلاح در دست بگیرند و از وابستگی به غرب رها شوند.

پس از اینکه داعش در سینا در شمال مصر از تشکیل یک "ولایت" برای خود خبر داد و گروه موسوم به "انصار بیت المقدس" نیز با آن بیعت کرد، این گروه در تلاش است تا ولایت‌هایی وابسته به خود ایجاد کند.

پیشتر نیز داعش در اواسط ماه ژوئیه گذشته اخوان المسلمین را با بیعت با این گروه دعوت کرده بود.

انتهای پیام

کد N921992