درخواست رئیس‌جمهور سابق سریلانکا از رئیس‌جمهور کنونی این کشور

رئیس‌جمهور سابق سریلانکا از رئیس‌جمهور کنونی کشورش خواست تا به نظر مردم در انتخابات قریب‌الوقوع پارلمانی روز دوشنبه احترام بگذارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه تایمز، ماهیندا راجا پاکسه، رئیس‌جمهور سابق سریلانکا در واکنش به نامه میتریپالا سیریسنا، رئیس‌جمهوری کنونی این کشور که در آن گفته بود اجازه نخواهد داد وی در صورت پیروزی ائتلاف «آزادی مردم متحد» در انتخابات قریب‌الوقوع پارلمانی، به عنوان نخست‌وزیر منصوب شود، گفت: باید به انتخاب مردم احترام گذاشت.

سیریسنا در نامه‌اش گفته بود: اگر ائتلاف «آزادی مردم متحد» پس از انتخابات دولتی تشکیل دهد، اعضای ارشد حزبی بسیاری لایق انتصاب در پست نخست‌وزیری هستند و از ماهیندا راجا پاکسه می‌خواهم تا اجازه دهد یکی از آنها نخست‌وزیر شود.

این در حالی است که راجا پاکسه این اظهارات را «بی‌پایه و اساس» خوانده و در نامه‌اش خطاب به سیریسنا گفت: من براساس درخواست مردم و چندین تن از اعضای اپوزیسیون ائتلاف «آزادی مردم متحد» در فوریه سال 2015 میلادی مجدداً وارد سیاست شده‌ام.

وی افزود: من از شما انتظار دارم تا به خواست مردم در انتخابات سراسری احترام بگذارید درست مثل همان کاری که من پس از انتخاب ژانویه انجام دادم.

راجا پاکسه گفت، از اینکه می‌بینم سیریسنا اذعان کرده که ائتلاف آزادی مردم متحد اکثریت را در پارلمان کسب می‌کند، خوشحالم.

انتهای پیام

کد N921983