شایعه‌ای که از اساس تکذیب شد

اسلحه,سلاح سرد

‌مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری گلستان گفت: این‌که گفته می‌شود اگر دارندگان سلاح غیرمجاز تا شش ماه پس از خرید صبر کنند، براساس قانون واجد شرایط عفو می گردند؛ این سخن از اساس کذب محض است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حیدرعلی احمدی در جلسه کمیسیون سلاح و مهمات استان گلستان اظهار کرد: وجود سلاح در دست افراد، زمینه وقوع جرائم خشن را فراهم کرده و احتمال وقوع جرم را افزایش می‌دهد، به ویژه آن‌که افراد به همراه تهیه سلاح به لوازم استفاده درست آن ملتزم نبوده و به تعبیری فرهنگ درست استفاده از سلاح را رعایت نکنند.

وی گفت: اخیراً قاچاقچیان سلاح و مهمات غیرمجاز شایعه‌ای را ساخته و آن را پرداخته و پخش کرده‌اند، مبنی بر این‌که به زودی قرار است دارندگان سلاح غیرمجاز مورد عفو قرار گرفته و به آنان جواز و پروانه حمل بدهند.

وی خاطرنشان کرد: این شایعه از اساس کذب است و اصلاً چنین موضوعی صحت ندارد و قاچاقچیان سلاح و مهمات برای رونق کسب و کار غیرقانونی خود آنرا پخش کرده‌اند.

‌مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری گلستان هم‌چنین گفت: این‌که گفته می‌شود اگر دارندگان سلاح غیرمجاز تا شش ماه پس از خرید صبر کنند، براساس قانون واجد شرایط عفو می گردند؛ این سخن نیز از اساس کذب محض است و بر اساس ماده 16 قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات غیرمجاز که مربوط به سال 91 می باشد، مهلت شش ماهه‌ای در نظر گرفته شده بود که از پایان آن مهلت اکنون بیش از سه سال می‌گذرد.

وی تأکید کرد: از مردم استان انتظار داریم فریب شایعاتی را که ساخته و پرداخته دست قاچاقچیان سلاح و مهمات غیرمجاز است نخورند.

وی تصریح کرد: پروانه نگهداری و حمل سلاح شکاری همانند گواهینامه رانندگی است که کاربری و استفاده از آن دارای درجه، سطح و محدوده می باشد؛ هماهنگونه که رانندگی با کامیون‌های سنگین با گواهینامه درجه 2و3 مجاز نیست، استفاده از سلاح شکاری هم جز برای شکار و در ایام خاص از سال مجاز نمی‌باشد.

احمدی اظهار کرد: این‌گونه نیست که هرکس که پروانه حمل و استفاده از سلاح شکاری را داشت، بتواند از آن سلاح در هر موضوعی استفاده کند و استفاده از سلاح شکاری تنها برای شکار تعریف شده و جز در ایام خاص از سال، قطعاً ممنوع است.

انتهای پیام

کد N921939