یونسی: حزب ندا اصراری به عضویت در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات ندارد

اصلاح طلبان,صادق خرازی

تسنیم نوشت:

عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان تأکید کرد: حزب ندا اصراری به عضویت در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات ندارد و هم‌اکنون پیگیر این موضوع هم نیست.

 حسن یونسی در گفتگویی با بیان اینکه برخی احزاب اصلاح‌طلب به‌دلایلی با ندا مشکل دارند، گفت: به هر حال بعضی از احزاب مقاومت‌هایی در این مورد دارند، اما اینها به‌مرور کم و کمتر و بخشی شک و شبهه‌ها برطرف شد، هرچند هنوز بعضی از احزاب به‌دلایلی با ما مشکل دارند.

وی در ادامه، مشکل برخی‌ها با ندا را "جنبه شخصی و کینه فردی" دانست، افزود: این مشکل همچنان در بعضی موارد باقی است، اما اکثر موارد هم به‌مرور زمان برطرف شده است.

عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان تصریح کرد: شاید این‌گونه صداها و مواضع بیشتر به چشم می‌آید، این در حالی است که ما بارها اعلام کردیم که از بیان شفاف مواضع و مرام‌نامه حزب حتی در صورت مواجه شدن با نامهربانی برخی افراد، جریانات و دوستان سابق هیچ ابایی نداریم و آن چیزی که به رشد فضای سیاسی کشور کمک می‌کند، اظهار نظر و اعلام مواضع افراد در فضای شفاف است، اما در مجموع باید گفت ما چندان جو و فضای منفی در این مورد نمی‌بینیم.

یونسی ادامه داد: ما برنامه‌های خاص خودمان را داریم و البته گفتمان خردگرایی، کارآمدی و عقلانیت را بیشتر در جریان اصلاح‌طلبی و جریان اعتدال که در حال حاضر به دولت نزدیک است، می‌بینیم.

وی خاطرنشان کرد: در حزب ندا محوریت افراد و یا فلان شورا برای‌مان ملاک نیست و اندیشه و مرامی که داریم هویت ما را تعیین می‌کند. البته ما درخواست عضویت در شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان را ارائه کرده‌ایم اما اصلاً به این معنا نیست که برای فعالیت حزبی مؤثر و کارآمد حتماً باید عضو این شوراها بود، بلکه معتقدیم همراهی احزاب و جریان‌ها به پیشبرد و موفقیت این گفتمان کمک می‌کند.

عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با تأکید بر اینکه حزب ندا اصراری برای عضویت در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات ندارد، اظهار داشت: اصراری نداریم و دلیل آن این است که هدف ما از این عضویت این بود که اعلام کنیم ما می‌خواهیم در تصمیمات مهم و کلی با جریان اصلاحات هماهنگ و همراه باشیم. این اقدام لزوماً از کانال شوراها نمی‌گذرد و تجربه نشان داده که در انتخابات مکانیزم‌های دیگر، بهتر از شورایی عمل کردن جواب می‌دهد، بنابراین ما اصراری به این موضوع نداریم و هم‌اکنون نیز پیگیر این موضوع نیستیم.

یونسی اضافه کرد: احتمالاً ممکن است آنها به‌دلیل پروانه، عضویت حزب ندا در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات را معلق نگه داشته‌اند، اما در هر صورت ما اصراری به عضویت در این شورا نداریم و الآن پیگیر موضوع نیستیم.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو به نقد عملکرد دولت پرداخته و می‌گوید: در برخی از موضوعات آقای روحانی باید با جدیت بیشتری عمل کند، به‌خصوص درباره فضای سیاسی داخلی، البته آقای روحانی حتماً برنامه، دلایل و تدبیری برای کمتر پرداختن به این موضوعات دارد. به هر حال انتظار جدی ما از آقای روحانی این است که فضای سیاسی برای فعالیت‌های سیاسی بازتر شود و این انتظار از دولت آقای روحانی وجود دارد.

عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان تصریح کرد: به هر حال دولت نباید تعارف داشته باشد، چرا که تعارف داشتن دولت با افراد به دولت ضربه می‌زند. دولت نباید یک شرکت سهامی باشد و از‌ آدم‌های مختلف تشکیل شود.

یونسی تأکید کرد: ما قبول داریم که دولت باید در مناصب مختلف همفکران خود را بر سر کار بیاورد، اما بعضاً دولت در این زمینه مماشات می‌کند و به شرکت سهامی تبدیل شده است.

29220

کد N921789