معاون اجرایی ارتش: آزادگان با وجود سخت‌ترین شکنجه‌ها از آرمان‌های خود دست نکشیدند

ارتش جمهوري اسلامي ايران,آزادگان

معاون اجرایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: آزادگان، علی رغم سخت‌ترین شکنجه‌های رژیم بعثی عراق دست از آرمان‌های خود نکشیدند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امیر سرتیپ محمودی در مراسم سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی که با حضور فرماندهان و کارکنان این ستاد برگزار شد، گفت: بیست و ششم مرداد سال 1369 نخستین روزی است که اسرای 8 سال جنگ تحمیلی به کشور بازگشتند و این روز به یٌمن بازگشت دلاور مردان کشور به میهن به نام آنها نامگذاری شده است؛ بزرگانی که علی‌رغم سخت‌ترین شکنجه‌های رژیم بعثی عراق دست از آرمان‌های خود نکشیدند.

وی با اشاره به تفاوت وضعیت نگهداری اسرای جنگی در دو کشور ایران و عراق، گفت: در حالی که با تأکید امام (ره) اسرای عراقی در ایران همانند میهمان بودند اما اسرای ما در عراق تحت سخت‌ترین شکنجه‌های روحی و جسمی قرار می‌گرفتند اما باز هم مقاومت می‌کردند.

معاون اجرایی ارتش در بخش دیگری از سخنانش به صبر و استقامت آزادگان و خانواده‌های معظم آنان اشاره و اضافه کرد: این مردان بزرگ و دلاور با مقاومتی که داشتند الگویی برای جوانان ایران و البته برای تمام مسلمانان جهان شدند و در بیست و ششم مرداد ماه 1369 که اولین گروه اسرا به میهن بازگشتند بر خاک کشور خود که برای پایداری اش مبارزه کرده بودند و به خون همرزمانشان معطر شده بود، بوسه زدند.

وی ادامه داد: حالا همین بزرگان باز هم در خدمت نظام و کشور خود هستند و در دیگر سنگرهای خدمت برای سرافرازی ایران اسلامی تلاش می کنند. ما نیز یاد و خاطره تمام آزادگان سرافراز را گرامی می داریم و این روز عزیز را به خانواده آنها تبریک می گوییم. آنها بزرگ مردانی هستند که تحت بدترین شرایط از اعتقادات خود دست نکشیدند و دشمن را در اوج قدرت زمین‌گیر کردند.

محمودی همچنین با اشاره به نامگذاری 23 مرداد به عنوان روز مقاومت اسلامی، گفت: این روز، یادآور جنگ 33 روزه حزب الله عزیز و مردم مظلوم لبنان برابر رژیم تا بُن دندان مسلح اشغالگر قدس است. در آن جنگ که در سال 1385 شمسی و 2006 میلادی صورت گرفت شاهد یاری خداوند بودیم و دیدیم که صهیونیست ها چگونه با تمام قدرت نظامی که ادعای آن را داشتند در برابر جوانان متعهد و دیندار لبنان زمین گیر شدند و نتوانستند کاری از پیش ببرند. در آن جنگ 33 روزه، پیروزی قاطعی برای مردم لبنان برابر استکبار جهانی رقم خورد و این پیروزی جز با مقاومت جوانان عزیز لبنانی صورت نگرفت.

وی با بیان این که قلب جمهوری اسلامی ایران همراه مردم لبنان است، افزود: حزب الله با مقاومتی که داشت شکستی دیگر را بر رژیم صهیونیستی و کشورهای مستکبر جهان که از رژیم اشغالگر قدس حمایت می‌کنند، تحمیل کرد.

بر اساس این گزارش، در این مراسم از سرتیپ دوم آزاده داوری، سرتیپ دوم آزاده عباسی و سرهنگ آزاده جعفری تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام

کد N921782